RADIO7

#добреналаштоване

У США розробили спосіб бачити крізь стіни

У США розробили спосіб бачити крізь стіни

Дослідники Массачуссетського технологічного інституту створили нейромережу, яка здатна відстежувати рухи людини через суцільну стіну.

Технологія, яка називається RF-Pose, поєднує в собі бездротове радіопристрій і систему штучного інтелекту, пише Techly.com.

У статті під назвою “Оцінки людської пози через стіну за допомогою радіосигналів” команда Лабораторії комп’ютерних наук Массачусетського технологічного інституту пояснює, що нова технологія не тільки здатна стежити за рухом від точки А до точки В, а й може відстежувати тонкі рухи.

“Люди намагалися побачити людей через стіни з 70-х років. Приблизно в 2013 році ми показали, що ми можемо точно відстежувати людей. Новим тут є те, що в перший раз ми можемо створити динамічний скелет людини, показати його позу і то, як він рухається”, – говорить провідний автор дослідження Діна Катабі.

Дослідники домоглися прогресу в останні роки з використанням сигналів WiFi для відстеження руху через тверду поверхню. До сих пір сигнали, що повертаються, були малоінформативними – але команді MIT вдалося розробити новий алгоритм машинного навчання, який не тільки покращує сигнал, але і відстежує рух з більшою точністю.

Технологія RF-Pose створює тривимірне представлення фігури людини, яке синхронізується з їхніми рухами. RF-Pose досягає цього, відправляючи сигнали WiFi через стіни і аналізуючи шаблони, коли вони повертаються. Це трохи нагадує системи ехолокації кажана.

Нейромережу вчили на численних фото та відео людей, що сидять, стоять або рухаються, а також завантажували знання про будову людського тіла. Завдяки цьому програма може не тільки обчислити об’єкт в просторі, але і згенерувати положення його скелета.

Дослідники вважають, що технологія має безліч застосувань: від відеоігор і безпеки поліції до лікування пацієнтів з нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороби Альцгеймера або Паркінсона. При цьому про технології стеження автори статті не згадують.

Leave a Reply