RADIO7

#добреналаштоване

У Словаччині вперше пройшов “День добросусідства” з Україною

У Словаччині вперше пройшов “День добросусідства” з Україною

18 травня, в с. Убля Пряшівського краю Словацької Республіки відбулася 18-а щорічна міжнародна зустріч представників двох братніх держав «День українсько-словацького добросусідства ‒ 2019».

У невеличкому ошатному селі зібралися делегації Кошицького та Пряшівського самоврядних країв, а також Закарпатської області.
У складі делегації від Закарпаття, яку очолив голова облради Михайло Рівіс, – представники виконавчої та самоврядної влади краю, депутати різних рівнів, дипломати, культурні діячі та мистецькі колективи. Серед них ‒ заступник голови облдержадміністрації Віктор Мікулін, заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Євгенія Кибза, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський, голова Свалявської райради Мирослава Ливч, голова Великоберезнянської райради Ярослав Шукаль, а також Почесний консул СР у Великому Березному Олег Адамчук, керівник Представництва Міністерства закордонних справ України у м.Ужгороді Михайло Дзихор та ін.

Делегацію зустріли на кордоні хлібом-сіллю. Після чого всі разом подалися у центр села. Розмаїття національних костюмів і народних інструментів, доброзичлива атмосфера взаємоповаги і гостинності, квіти і гарний настрій – усе це додавало святу вишуканості і щирості. А присутність на ньому Посла України в СР Юрія Мушки та спеціального представника ЄС країн-не членів ЄС Яна Фігеля ще й поважності.

Відтак шанованих гостей було запрошено на сцену, де вони виголосили промови.
Михайло Рівіс висловив щиру подяку керівникам країв-партнерів за тривалу дружбу, яка за нинішніх непростих реалій в Україні має особливо важливе значення для нашого народу. Як наголосив М.Рівіс, 18 років ми зустрічаємося на кордоні для того, аби скоординувати свої позиції щодо розвитку областей, підбити підсумки, намітити плани на майбутнє, поспілкуватися та по сусідськи запитати, як ся’ маєш, друже?

Відтак наголосив, що за цей період відбулося багато знакових подій у житті наших країн, самоврядних громад. Зокрема, Словаччина вступила до Євросоюзу, Україна –асоційована до нього. Та мета народу України – стати її повноправним членом, за яку заплачено високу ціну і під час Революції Гідності, і нині на Сході України, де гинуть найкращі її сини і доньки. І ми щиро дякуємо словацькому народу за підтримку європейського курсу України, її територіальної цілісності, а партнерським краям ‒ за добросусідство.

Та якось між іншим М.Рівіс підкреслив, що у таких випадках він каже: добрий сусід – кращий за далекого родича. Як показала практика – це правда. Адже ті проекти, які реалізуються між нашими краями, – є успішними і ефективними. От і цього разу заплановано спільними зусиллями запустити потяг Мукачево ‒ Кошице з тим, аби люди по обидва боки кордону могли навідуватись один до одного без складнощів. На порядку денному співпраці ‒і розбудова пунктів пропуску на державному кордоні. І усе це лише зміцнить добросусідство, головний фундамент якого, на переконання очільника Закарпатської облради, ‒ дружба, щира і правдива. Зрештою, як зазначив він, ми жили в одній державі‒Чехословаччині, яка святкує 100-річчя утворення своєї незалежності, у складі якої Закарпаття отримало найкращий економічно-культурний розвиток за всю свою історію. Закарпатці це пам’ятають, люблять своїх сусідів і дякують за щиру дружбу між нашими краями, яка успішно розвивається, набирає обертів.

На завершення Михайло Михайлович побажав усім цікавих, результативних зустрічей, нових ділових контактів, а словацькому народу – процвітання, добра і миру.

Відтак відбулася урочиста церемонія підписання Виконавчого протоколу до Меморандуму про співробітництво між Пряшівським самоврядним краєм, Закарпатською облдержадміністрацією, Закарпатською обласною радою на період з травня 2019 року по травень 2020 року, який скріпили своїми підписами Михайло Рівіс, Мілан Маєрський та Віктор Мікулін.

Аналогічний документ про співпрацю було підписано також із Кошицьким самоврядним краєм.
Підписали Меморандуми про співробітництво і голови окремих сільських рад країв-партнерів.

Відтак делегація оглянула презентації народних костюмів, звичаїв, ремесла та атракціони для дітей. Культурна програма також була насиченою.

Прес-служба облради

Leave a Reply