RADIO7

#добреналаштоване

У Середньому відновлюють палац Буттлера

У Середньому відновлюють палац Буттлера

Нинішнього тижня тут заклали символічну капсулу під реконструкцію знаного маєтку.

У колишній курії графа Яноша Буттлера планують розмістити недільну угорську школу, тут проводитимуть заняття для дорослих з вивчення угорської мови та різні культурні заходи.

“Об’єкт стане разом з середньовічним замком та винними підвалами Іштвана Добо ще однією туристичною родзинкою Закарпаття,- поділився з Голосом Карпат селищний голова Середнього Емеріх Кріцкий.- Водночас він символізуватиме дружбу між українським та угорським народами, які завжди мирно жили одні з одним.”

Останнє підтвердив і уповноважений угорського міністра, відповідального за взаємовідносини між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями, доктор Іштван Грежа.

“Відновлення палацу Буттлера створює спільні цінності та збагатить духовний спадок представників усіх національностей, що проживають в регіоні,- наголосив політик.- Функціювання оновленої курії дозволить урізноманітнити туристичну інфраструктуру краю.”

Цю думку продовжили у своїх виступах на церемонії перший заступник голови обласної ради Йосип Борто та ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос.

На українській мові до присутніх звернувся Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло. Він зазначив, що його держава прагне протягти сусідній Україні лише руку дружби і висловив сподівання: відносини між двома країнами незабаром знову стануть дружніми й партнерськими.

Урочисте закладання капсули під реконструкцію маєтку Буттлера в Середньому супроводжувалось виступом знаного народного гурту “Чіпкейш.”

Джерело:https://goloskarpat.info/culture/5d3a9d533d308/?utm_content=0312

Makhanets Alex

    Leave a Reply