Попит на відважну професію бокорашів – плотогонів – зник у 60-ті роки минулого століття. Відтоді на Закарпатті припинився прадідівський сплав лісу руслами Чорної ріки і Тереблі. Але дух хоробрих і сміливих предків, овіяний легендами, прагнуть оживити нащадки. З цього приводу Синевирська сільрада оголосила конкурс на кращий проект пам’ятника культурно-історичного значення, присвячений плотогону.

Грандіозний монумент планують встановити у житловому масиві Товчка. Місцина підібрана не випадково не лише тому, що приваблива напрочуд мальовничими видноколами. Вона знаходиться саме на березі бурхливої Тереблі, а ще – на дорожньому розвилку інтенсивних туристичних маршрутів до Синевирського озера та Колочави з популярними серед мандрівників музеями і пам’ятниками.

Огляд ескізів пам’ятника проходитиме у п’ять етапів. На переможця очікує солідна винагорода – сто тисяч гривень! Але цих коштів недостатньо для успішного втілення наміру. Тож сільрада сподівається на сприяння, зокрема, підприємців і всіх людей, яким не байдужа спадщина предків. Водночас покладаються надії і на Міністерство екології та природних ресурсів України, з ініціативи якого вже капітально реставрується Музей лісу і сплаву, що на території Національного парку “Синевир” на Чорній ріці.

Джерело: „Голос України”