RADIO7

#добреналаштоване

У селі на Виноградівщині люди проти розширення щебеневого кар’єру

У селі на Виноградівщині люди проти розширення щебеневого кар’єру

У селі Веряці на Виноградівщині відбулися громадські обговорення, де місцеві висловили обурення захопленням землі під андезитовий кар’єр. Кажуть, територію  під 21 га захопили самовільно. Селяни обурені, кар’єр знаходиться за 50 метрів від будинків. З кожним підривом у будинках місцевих з’являються тріщини, а після вибухів повітря наповнює їдкий пил.

Окрім того, з переповнених вантажівок часто вилітає каміння. Селяни непокояться, з розширенням кар’єру вибухи стануть постійними, а рух самоскидів безперервним.

Загальна площа королівського родовища з видобування андезиту понад 20 га, ще 21 га земель лісового фонду планують, каже сільський голова. Частину земель вже розробляють під кар’єр, проте жодних дозвільних документів на право використання цієї терниторії керівництво не показує.

Представники підприємства запевняють, всі необхідні дозвільні документи мають, вибухи, на які скаржаться місцеві, проводять по графіку. Екологи погоджуються, робота кар’єру нічого корисного не приносить, проте кажуть, що шкідливі викиди в повітря не перевищують допустимих норм. Згоди громада села та представники кар’єру так і не досягли. Місцеві кажуть, якщо до них не дослухаються, перекриватимуть дорогу.

Джерело: Sirius

 

Leave a Reply