RADIO7

#добреналаштоване

У Празі понад 100 тисяч людей вимагали відставки прем’єр-міністра Чехії

У Празі понад 100 тисяч людей вимагали відставки прем’єр-міністра Чехії

У Празі близько 120 тисяч людей вийшли на акцію протесту, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Чехії Андрея Бабіша та міністерки юстиції Марії Бенешевої. Цей мітинг став одним з найбільших у країні з часів «оксамитової революції» 1989 року.

Про це повідомляє Radio Praha.

Протестувальники майже повністю заповнили Вацлавську площу в центрі міста, а також найближчі вулиці. Акцію організувало об’єднання «Мільйон миттєвостей на підтримку демократії».

Учасники акції вимагали відставки Бенешевої, бо побоюються, що вона може впливати на рішення суддів в країні.

Чинного прем’єра протестувальники звинувачують у конфлікті інтересів політика та бізнесмена. З цього приводу призначена перевірка Єврокомісії. Також Бабіша обвинувачують у махінаціях з дотаціями Євросоюзу, цю справу розслідує чеська поліція.

Крім того, учасники демонстрації нагадали, що глава уряду так і не спростував обвинувачення щодо співпраці зі спецслужбою комуністичної Чехії.

За інформацією словацького Інституту пам’яті народів, з 1982 по 1985 рік Бабіш був інформатором чехословацької Служби державної безпеки (StB), аналога радянського КДБ.

Ця акція протесту стала однією з найбільших в країні з часів «оксамитової революції» 1989 року, коли у Чехії відсторонили від влади Комуністичну партію.

Нагадаємо:

  • 13 листопада видання Seznam опублікувало документальний фільм, у якому син прем’єра Чехії Андрея Бабіша стверджує, що батько примусово запроторив його в окупований Росією Крим, аби той мовчав про фінансові махінації батька.
  • 23 листопада парламент Чехії не зміг висловити недовіру урядові прем’єра Бабіша: не вистачило 9 голосів
  • Більше половини чехів вірять, що прем’єр країни намагається приховати свою причетність до справи «Гнізда лелеки». Відповідне опитування провела агенція Median: 54% опитаних чехів вважають, що сина Бабіша вивезли у 2017 році до Криму для того, щоб він не свідчив проти батька. Раніше прем’єр заявляв, що його син перебував на півострові добровільно. Водночас 50% чехів вірять, що Бабіш-молодший не знав, що він підписував, коли підписав документи пов’язані з цією справою. 57% респондентів вірять, що прем’єр намагається зробити усе для того, щоб його родина не свідчила у справі «Гнізда лелеки».

Джерело:https://hromadske.ua/posts/u-prazi-ponad-100-tisyach-lyudej-vimagali-vidstavki-premyer-ministra-chehiyi

Makhanets Alex

    Leave a Reply