RADIO7

#добреналаштоване

У НАТО мають намір наростити військову присутність в Чорному морі. Проте НАТО не буде втягуватися у нову гонитву озброєнь

У НАТО мають намір наростити військову присутність в Чорному морі. Проте НАТО не буде втягуватися у нову гонитву озброєнь

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс має намір нарощувати військову присутність в Чорному морі у відповідь на порушення Росією міжнародних норм. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на росЗМІ.

Зокрема, Столтенберг зазначив, що зведення Москвою мосту над Керченською протокою не відповідає нормам права, так як контроль Росії над Кримом був встановлений незаконним шляхом.

“Протиправне затримання українських моряків у листопаді 2018 року і арешт їхніх кораблів тільки посилили наші занепокоєння щодо російських порушень”, – сказав Столтенберг.

Також генсек зазначив, що НАТО продовжить надавати практичну підтримку Україні і буде посилювати вплив у Чорноморському регіоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс не має наміру втягуватися у нову гонитву озброєнь та розміщувати нові ядерні ракети у Європі у відповідь на дії Російської Федерації з порушення Договору про ракети малої та середньої дальності.

Так, 13-14 лютого у Брюсселі відбудеться зустріч міністрів оборони НАТО.

“На цій зустрічі міністрів оборони ми будемо обговорювати, які кроки НАТО здійснить для реагування на цей світ без ДРМСД, де буде більше російських ракет, зважимо на те, як забезпечити стримування й оборону”, – зазначив генсек.

За його словами, альянс залишається відданим збереженню режиму нерозповсюдження ядерної зброї.

“Будь-які кроки, які будуть здійснюватися, будуть скоординованими, обмеженими та оборонними. Ми не маємо наміру дислокувати нові ядерні ракети наземного базування у Європі. В той же час ми залишаємося відданими контролю над озброєннями та збереженню режиму нерозповсюдження ядерної зброї. НАТО не хоче нової гонки озброєнь, тому що це не в наших інтересах”, – заявив Столтенберг.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/nato-zayavili-namerenii-narastit-voennoe-1549979537.html

Leave a Reply