RADIO7

#добреналаштоване

У МЗС Німеччини виступили за покращення відносин з Росією та розкритикували санкції проти «Північного потоку-2»

У МЗС Німеччини виступили за покращення відносин з Росією та розкритикували санкції проти «Північного потоку-2»

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що санкції, які США готуються запровадити проти компаній, що будують російський газопровід в обхід України «Північний потік-2» — це «неправильний шлях» та виступив за налагодження відносин з РФ.

Про це Маас заявив на новорічному прийомі Східного комітету Німецької економіки у Берліні 10 січня.

«Північний потік-2» не втілює особливого німецько-російського шляху. Ми кажемо про це і критикам проекту — як в Європі, так і у Вашингтоні», — заявив Маас.

Він повідомив, що Німеччина вірить обіцянці російського президента Володимира Путіна про те, що Росія збереже транзит газу через газотранспортну систему України навіть після введення в експлуатацію «Північного потоку-2» у 2020 році.

«Ми підтримуємо переговори, які Єврокомісія веде з Росією та Україною (щодо транзиту газу — ред.). Ухвалювати рішення про односторонні санкції проти «Північного потоку-2» — це у будь-якому разі хибний шлях. Я чітко про це сказав держсекретарю США», — зазначив голова МЗС Німеччини.

У своїй промові він також висловився за подальшу економічну співпрацю з Москвою та заявив, що найближчим часом планує відвідати Росію для «пошуку прямого діалогу».

«Основою нової європейської східної політики, звичайно, є відносини з Росією… Це визначено географією. Це визначено нашими спільними інтересами у сфері європейської безпеки. Це визначено тісними зв’язками між німцями та росіянами», — заявив Хайко Маас.

Водночас, на виступ Мааса вже відреагували у посольстві США.

«Ви сьогодні пишете про коментар Мааса про «Північний потік-2» і санкції і кажете, що це має бути європейське рішення? Якщо це так, то ми закликаємо вас згадати про той факт, що Європа висловилася, Європейський парламент у грудні прийняв резолюцію, що закликає до скасування «Північного потоку-2». Дякуємо!», — йдеться у повідомленні американського посольства у Німеччині, передає «Європейська правда».

Нагадаємо, що 9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2».

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Джерело: https://hromadske.ua/

Leave a Reply