RADIO7

#добреналаштоване

У Москві на марші на підтримку журналіста Голунова затримали майже сотню людей

У Москві на марші на підтримку журналіста Голунова затримали майже сотню людей

У Москві силовики затримали 94 учасників ходи на підтримку журналіста-розслідувача Івана Голунова. якого звинувачували в спробі збуту наркотиків. Учасники акції вимагають розслідування сфабрикованих кримінальних справ та звільнення невинних.

Про це повідомило «ОВД-Инфо» станом на 13 год.

Ініціаторам акції не вдалося домовитися з міською владою про забезпечення безпеки учасників демонстрації.

Проведення акції планували ще до того, як 11 червня справу проти Голунова закрили, однак відмовлятися від проведення маршу не стали.

Серед затриманих є журналісти «Коммерсанта», «МБХ-Медиа», «Медузи», «Дождя», «Ведомости», Reuters, Der Spiegel, The Village та інших видань.

Також затримали російського опозиціонера Олексія Навального.

Канал RTVi опублікував відео, на якому поліцейські несуть затриманого в автобус, дорогою вдаряють його головою об стовп, але не зупиняються й продовжують нести.

Нагадаємо, журналіста-розслідувача Голунова затримали у Москві 6 червня, начебто виявивши у нього наркотики. Після затримання йому 16 годин не дозволяли звернутися до адвоката та застосовували силу. Викликати швидку допомогу йому теж не дозволили. Крім того, поліція довго відмовлялася взяти у Голунова біологічні зразки, аналіз яких може підтвердити, що він не торкався до наркотиків.

8 червня Голунова офіційно звинуватили у замаху на збут наркотиків, ця стаття передбачає до 20 років ув’язнення. Він заявив, що знайдені у нього в рюкзаку та в квартирі наркотики підкинули.

Увечері 8 червня Голунова відправили під домашній арешт, а 11 червня справу проти нього закрили.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/u-moskvi-na-marshi-v-pidtrimku-zhurnalista-golonova-zatrimali-57-lyudej

Leave a Reply