RADIO7

#добреналаштоване

У Молдові відсторонили поліцейських, які підтримали уряд Санду

У Молдові відсторонили поліцейських, які підтримали уряд Санду

У Молдові в середу, 12 червня, відсторонили співробітників поліції, які підтримали уряд прем’єр-міністра Майї Санду. Про це повідомляє місцевий портал newsmaker.md.

Зазначено, що поліція вранці 12 червня заблокувала входи і виходи в будівлі управління №6 Національного інспекторату розслідувань, частина співробітників якого у вівторок підтримала уряд Санду.

Екс-глава Генінспекторату поліції Олександр Пинзар зазначив, що співробітників поліції, які підтримали уряд Санду, відсторонили від роботи. За словами одного з правоохоронців, поліцейських не випускали з будівлі, поки вони не складуть усі справи. Один з правоохоронців вискочив з будинку через вікно.

Крім того, повідомляється, що один з поліцейських, які проводили операцію, заявив журналістам, що проти 7 співробітників установи розпочато службове розслідування, їх на місяць усунули від роботи. Правоохоронець додав, що обшуки в будівлі не проводили, а поліцейським не висунули жодних обвинувачень.

Повідомляється, що на місце прибув відправлений у відставку урядом Майї Санду екс-глава Генінспекторату поліції Олександр Пинзар і глава МВС країни Андрій Нестасе, між ними сталася перепалка. Будівлю заблокували поліцейські в масках.

Нагадаємо, Румунія офіційно підтримала зміну влади в Молдові. Зокрема, МЗС Румунії у своїй заяві висловило офіційну підтримку зміни влади в Молдові, заявляючи про легітимність дій парламенту в процесі формування коаліції і нового уряду.

Відзначимо, політична криза в Молдові виникла після виборів у лютому, коли партії не встигли за три місяці сформувати коаліцію і уряд. По закінченню строку президент заявив, що має право не оголошувати нові вибори. Після цього Конституційний суд відсторонив його від влади, так як той не виконав вимоги Конституції Молдови.

Раніше повідомлялося, що президент Молдови Ігор Додон анулював указ прем’єр-міністра Павла Філіпа про розпуск парламенту, вважаючи, що Філіп не має права виконувати обов’язки президента.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/moldove-otstranili-politseyskih-podderzhavshih-1560331913.html

Leave a Reply