RADIO7

#добреналаштоване

У Києві знешкодили агентурну групу ФСБ, яка готувала диверсії на військових об’єктах

У Києві знешкодили агентурну групу ФСБ, яка готувала диверсії на військових об’єктах

Служба безпеки України знешкодила “розконсервовану” агентурно-бойову групу ФСБ, яка готувала диверсії на об’єктах Збройних сил України і Міністерства оборони в Київській області.

“Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала у Києві “розконсервовану” агентурно-бойову групу ФСБ. До її складу входило троє осіб, які готували серію потужних вибухів на українських об’єктах військового управління”, – йдеться в повідомленні.

Серед пріоритетних цілей агресора були підрозділи Генерального штабу ЗСУ та Міноборони, а також їхні запасні командні пункти.

Для вчинення диверсій фігуранти планували застосувати до 10 дронів, які вони спеціально обладнали саморобними вибуховими пристроями.

Втім, співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали всіх учасників російської групи, коли вони приступили до активної фази підготовки диверсій.

“Встановлено, що ворожа група була сформована ще у 2018 році кадровим співробітником 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ. До її складу ввійшло троє осіб (мешканці Києва та Чернігова), які після вербування були переведені у режим “очікування” до початку повномасштабного вторгнення РФ”, – повідомили у спецслужбі.

Кожен з учасників російської агентурно-бойової групи мав свою спеціалізацію у проведенні розвідувально-підривної діяльності на користь країни-агресора.

Так, один із них виготовляв саморобні вибухові пристрої, інший – відповідав за переобладнання цивільних безпілотних літальних апаратів в ударні дрони.

Як зауважили в СБУ, лабораторії для виготовлення вибухівки та “модернізації” безпілотників були облаштовані за місцями проживання фігурантів.

Ще одна учасниця ворожої групи безпосередньо управляла дронами. Для отримання відповідних навичок у березні цього року на Київщині жінка пройшла курси з підготовки операторів БПЛА.

Також вона закуповувала через інтернет хімічні компоненти для виготовлення вибухівки. Для конспірації оформлювала замовлення на вигаданих осіб.

“Навесні цього року фігуранти приступили до відслідковування місць базування підрозділів Сил оборони на території столичного регіону. Щоб встановити локації українських об’єктів, зловмисники намагались “втемну” використовувати своїх знайомих серед українських військових”, – зазначили у спецслужбі.

Також учасники російської агентурно-бойової групи підіймали у повітря власні дрони для дорозвідки місцевості, де отримували інформацію про наявність підрозділів ЗСУ.

Для максимальної конспірації фігуранти постійно змінювали адреси помешкань. Встановлено, що на одній із квартир вони влаштували пожежу, аби приховати сліди від саморобного виготовлення вибухівки.

Під час обшуків за місцями проживання затриманих виявили вибухові речовини з детонаторами, вогнепальну зброю та боєприпаси до неї.

На підставі зібраних доказів фігурантам повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації, або участь у ній); ч. 3 ст. 263-1 (незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв).

Наразі зловмисники перебувають під вартою, їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Фото: СБУ

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.