RADIO7

#добреналаштоване

У Китаї штучний інтелект навчили діагностувати хвороби дітей

У Китаї штучний інтелект навчили діагностувати хвороби дітей

Китайська програма штучного інтелекту, яка діагностує дитячі хвороби так само точно, як і лікар, може скоро з’явитися в клініках Китаю.  Програма здатна аналізувати навіть рукописні записи, повідомляє Medical Express . Дослідники заявили, що програма штучного інтелекту об’єднує результати аналізів, медичні записи і навіть рукописні записи і діагностує деякі хвороби краще медиків. Система постійно повторювала або перевершувала результати педіатрів первинної медичної допомоги в таких хворобах, як грип, астма, пневмонія і менінгіт. Технологія на основі штучного інтелекту вчиться і вдосконалюється так само, як і люди, але володіє практично необмеженими можливостями обробки і зберігання даних. “Я вірю, що він зможе виконувати більшу частину роботи, яку виконує лікар”, – сказав старший автор розробки Кан Чжан, дослідник з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. “Але програма ніколи не замінить лікаря. Це просто дозволить лікарям краще виконувати свою роботу за менший час і з меншими витратами”, – додав він, порівнюючи використання програми з автономним автомобілем, який залишається під наглядом людини-водія.

Нова технологія, сказав Чжан, є першою, в якій штучний інтелект поглинає неструктуровані дані і “природне мовлення” для імітації процесу, за допомогою якого лікар з’ясовує, що не так з пацієнтом. Щоб навчити систему, Чжан і група з 70 учених ввели понад 100 мільйонів точок даних з 1,3 мільйона відвідувань педіатричних пацієнтів у великому довідковому центрі в Гуанчжоу в Китаї. Програма діагностувала респіраторні інфекції та синусит з точністю 95%. Ще більш дивно, сказав Кан Чжан, що це також сталося з менш поширеними захворюваннями: гостра астма (97%), бактеріальний менінгіт і вітряна віспа (93%) і мононуклеоз (90%). Експерти, які не брали участі в дослідженні, сказали, що дослідження є ще одним доказом зростаючої ролі ШІ в медицині. “Робота має потенціал для поліпшення охорони здоров’я, допомагаючи клініцисту в постановці швидких і точних діагнозів. Результати показують, що в середньому система працювала краще, ніж молодші лікарі. Але це не замінить клініцистів”, – сказав Дук Фам, професор в Університеті Бірмінгема.

 

Джерело: https://techno.nv.ua/ukr/innovations/krashche-za-pediatriv-u-kitaji-shtuchniy-intelekt-navchili-diagnostuvati-hvorobi-ditey-50006804.html

Leave a Reply