RADIO7

#добреналаштоване

У Хусті готуються до великого травневого напівмарафону

У Хусті готуються до великого травневого напівмарафону

Хуст незабаром перетвориться на епіцентр напівмарафонського забігу. У змаганнях візьме участь не одна сотня учасників. Напівмарафон – дисципліна легкої атлетики, яка не є олімпійською. Набрала вона популярності з початку 21-го століття у світовому любительському русі.

Ідея змагань у Андрія КОзира виникла ще два роки тому, коли він пробіг свій перший напівмарафон. Сьогодні ж вона знайшла неабияку підтримку.

Тож, тут планують подолати дистанцію удвічі меншу за марафонську, котра становитиме 21 км 97 з половиною метрів. Будуть також і естафети.

Стартуватимуть з центру міста, бігтимуть міськими вулицями, маршрут забігу до речі проляже й через історичні місця Хуста, далі – по об’їзній та повернуться назад до середмістя, де й фінішуватимуть. Наразі ж триває підготовка до напівмарафону та реєстрація учасників.

Реєстрацію відкрито дещо більше тижня тому і триватиме вона аж до травня. Тож якщо ви любите бігати – ви цілком можете приєднатися до «KhustHalfMarathon». Кількість учасників лімітована, тому тим, хто хоче взяти участью, варто поспішити.

До слова, за перші 6 днів вже реєструвалося 6 десятків учасників і не лише із Закарпаття, а й Києва та Львова. До прикладу, Андрій – у біговому спорті не так давно, 7-й рік поспіль, і професіоналом себе не вважає. Однак досягнень на його рахунку вже чимало і, без сумніву, стільки ж ще попереду…

Наразі він – трьохразовий і діючий чемпіон України з добового бігу, минулорічний чемпіон України з 48-мигодинного бігу, неодноразовий призер трейлових змагань, таких як «Карпатія», «100 Буко миль», до слова, це гірські бігові ультрамарафони. Також іноді молодому чоловікові доводилось приймати участь у мультигонках, щоправда вже у команді. Щодо європейських та світових стартів, то і такі були.

Нині він виявив бажання бути частиною Хустської напівмарафонської команди. Та ще й не сам, його знайома Наталія також вирішила взяти участь у забігу. Дівчина, на відміну від свого товариша не є спортсменкою, біг швидше її хобі. І цей старт стане першим у житті. Каже: бігати почала близько двох років тому. А цього року захотілося, аби прості пробіжки переросли в щось більше. Напівмарафон у Хусті, на її думку, чудова можливість нарешті спробувати свої сили вже у змаганнях. Зрештою у міському парку в учасників напівмарафону проходять тренування.

Leave a Reply