RADIO7

#добреналаштоване

У Гонконзі поліція застосувала проти демонстрантів сльозогінний газ та гумові кулі

У Гонконзі поліція застосувала проти демонстрантів сльозогінний газ та гумові кулі

Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

Про це пише Reuters.

У зв’язку з найбільшими з 1997 року протестами, влада Гонконгу закрила урядові офіси у центрі міста до кінця тижня. У середу, 12 червня, мало відбутися повторне голосування щодо змін до законодавства про екстрадицію, однак через мітинги його відклали на невизначений час.

Зранку 13 червня протести поновилися: дехто з протестувальників лишався біля урядових будівель на ніч, а вже до обіду до них приєдналося ще кілька тисяч людей. Як зазначає інформагентство, цього разу до демонстрацій у Гонконзі долучилися навіть школярі. Протестувальники не виключають, що знову можуть статися сутички з поліцією.

Нагадаємо, протести у Гонконзі спалахнули 9 червня через запропоновані зміни до законодавства, що регулює екстрадицію з автономного району людей, обвинувачених в злочинах владою інших країн. Якщо поправку ухвалять, жителів міста зможуть екстрадувати навіть в ті країни, з якими Гонконг не має про це договору, зокрема у Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.

Противники змін зазначають, що поправки можуть забрати в Гонконга серйозну частку автономії, пише ВВС. Також є побоювання, що у китайській судовій системі права тих, кого екстрадуватимуть будуть незахищеними.

Зараз підозрюваних з Гонконгу до материкового Китаю не екстрадують.

9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/protesti-u-gonkonzi-policiya-zastosuvala-proti-demonstrantiv-slozoginnij-gaz-ta-gumovi-kuli

Leave a Reply