RADIO7

#добреналаштоване

У День незалежності Білорусі в Мінську через вибух салюту померла людина, ще 8 постраждали. Салют купували в Росії

У День незалежності Білорусі в Мінську через вибух салюту померла людина, ще 8 постраждали. Салют купували в Росії

У День незалежності Білорусі 3 липня в Мінську під час салюту кілька снарядів розірвалися занадто низько. Унаслідок інциденту загинула літня жінка, яка дістала поранення осколками. Ще п’ятьох людей госпіталізували, а троє звернулися до медиків з легкими пораненнями.

У Міністерстві оборони Білорусі заявили, що салютні установки й феєрверки, які використовували на святі, купували в Росії, у ВАТ «Піро-Росс» м. Сергієв-Посад. Наразі проводять розслідування за фактом їх вибухів і загибелі людини.

Уже встановили, що підірвалися вироби одного калібру (195 мм) з п’яти, які використовували під час салюту. Вибухи сталися в трьох з шести місць, де проводили салют. Попередня причина вибухів — неякісні заряди даного калібру (195 мм), однак відпрацьовуються й інші можливі версії події.

У Міноборони Білорусі підкреслили, що всі заходи безпеки були дотримані.

«Військовослужбовці розрахунків салютних установок пройшли спеціальну підготовку і були допущені до проведення салюту відповідними наказами», — запевняють у Міноборони Білорусі.

Там додали, що для виключення «людського фактора» процес заряджання салютних установок знімали на відео.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/u-den-nezalezhnosti-bilorusi-v-minsku-cherez-vibuh-salyutu-pomerla-lyudina-she-8-postrazhdali-salyut-kupuvali-v-rosiyi

Leave a Reply