RADIO7

#добреналаштоване

У БУРКІНА-ФАСО ДЖИХАДИСТИ ВБИЛИ ЧОТИРЬОХ ХРИСТИЯН

У БУРКІНА-ФАСО ДЖИХАДИСТИ ВБИЛИ ЧОТИРЬОХ ХРИСТИЯН

Четверо мирян-католиків були вбиті джихадистами в провінції Бам на півночі Буркіна-Фасо 27 червня.

Змусивши жителів села Бані зайти до своїх осель, терористи пройшлися по домівках, з’ясовуючи релігійну приналежність людей, після чого вбили чотирьох. На наступний день, 28 червня, джихадисти прийшли в розташоване неподалік село Пугренома і стали погрожувати  жителям, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com з посиланням на Благовест-інфо.

«За наявними свідченнями, вони нікого не вбили, але зажадали, щоб урядові сили покинули цей район, а також запропонували місцевим християнам відректися від віри, погрожуючи в іншому випадку стратити їх», – повідомив священик Віктор Уедраого, директор центру соціальних комунікацій єпархії Бурзанга, на території якої розташовані обидва села.

«За останні два місяці число католиків, убитих за віру в цьому регіоні, досягло дванадцяти, – йдеться в заяві о. Уедраого, яка була направлена в агентство Fides. – Ми хочемо нагадати, що перші напади на християн відбулися 13 травня 2019 року в парафії Бама – тоді загинули чотири людини; 26 червня було скоєно напад на парафію Титао, в результаті чого чотири людини загинули, а ще кілька отримали поранення».

Внаслідок атак і загроз, що виходять від терористів, багато християн почали залишати свої села і перебиратися в більш великі селища. Зокрема, в Бурзанге багато біженців отримали притулок в християнськи сім’ях і парафіяльних приміщеннях.

Бурзанга знаходиться в 150 км від столиці країни Уагадугу. Тут проживає 74 200 людини, в тому числі 4 687 католиків.

Джерело: http://catholicnews.org.ua/u-burkina-faso-dzhihadisti-vbili-chotiroh-hristiyan

Leave a Reply