RADIO7

#добреналаштоване

У Берегові завершився фестиваль-конкурс “Юні зірки Мельпомени”

У Берегові завершився фестиваль-конкурс “Юні зірки Мельпомени”

У конкурсі взяла участь рекордна кількість колективів – 20. Приїхали також гості з Черкас.
Раніше фестиваль проводили осінню. Тепер перенесли на весну, приурочивши його до Всесвітнього дня театру, який відзначаємо 27 березня.
А 30-го у Берегівському міському Будинку культури відбулось урочисте нагородження переможців. Головний приз – Гран-прі, голова журі, Заслужений артист України, відомий режисер-постановник Закарпатського академічного обласного театру ляльок Олександр Куцин вручив зразковому театру ляльок Виноградівського міського Будинку культури за майстерну інтерпретацію вистави “Вертеп” (інсценізація Вікторії Югас). Перше місце присудили зразковому драматичному колективу “Кекерчин” клубу с.Оросієво (Берегівський район, режисер Еріка Міговк), який випередив зразковий дитячий театр “Росинка” Мукачівської ДШМ №2. Юний актор останнього Матвій Дяків за роль Короля у виставі “Попелюшка” отримав приз за кращу чоловічу роль. Серед дівчат подібне звання виборола Вікторія Волощук із зразкового драматичного колективу “Юність” Рахівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості. Його керівник Олеся Волощук відзначена призом за краще режисерське втілення. Почесне третє місце журі присудило фольклорному драматичному театру Ужгородського коледжу культури і мистецтв за оригінальний показ уривків із твору відомого закарпатського драматурга та письменника Олександра Гавроша “Сторінки щоденника поета”. До речі, автор був присутній на виставі й високо оцінив майстерність виконавців.
Загалом відзнаки вручались у 10 номінаціях. Кращим акторським ансамблем, на думку журі, була театр-студія “Сучасник” Центру дитячої та юнацької творчості з Черкас. Найліпше художнє оформлення здійснив театральний колектив Великолучківської ДШМ Мукачівського району. Своєрідний музичний супровід продемонстрував зразковий музично-драматичний театр “Пролісок” Іршавського РБК. Серед національних колективів спеціальним призом відзначено угорський театральний гурток освітньо-культурного центру національних меншин Берегівського району за оригінальну інтерпретацію казки “Бідняк та два учні”. Відповідний Диплом і Подяку вручено режисеру Єлизаветі Широкаї.
Незмінний організатор фестивалю, режисер-постановник Берегівського українського театру, автор багатьох вистав Ольга Матей, котра разом з чоловіком Олександром і започаткували цей конкурс, щиро дякувала учасникам за прихильність до театрального мистецтва і продемонстровану майстерність, висловила сподівання на подібні зустрічі в майбутньому.

https://goloskarpat.info/

Leave a Reply