RADIO7

#добреналаштоване

У Бельгії дозволили зруйнувати міст 13 століття заради поліпшення річкової навігації

У Бельгії дозволили зруйнувати міст 13 століття заради поліпшення річкової навігації

Мерія бельгійського міста Турне дозволила зруйнувати міст через річку Шельда 13 століття заради поліпшення навігації.

Як повідомляє Le Figaro, муніципалітет Турне 28 січня затвердив розбір одного з шедеврів міста, моста, датованого 13-м століттям. Міст буде замінений сучасною конструкцією, що дозволяє проходити великим судам.

Роботи, що фінансуються з регіонального бюджету Валлонії, а також з бюджету Євросоюзу розпочнуться протягом року. За задумом авторів реконструкції набережної Шельди, міст повинен бути перетворений на сучасну споруду.

Три арки середньовічного моста будуть замінені новими і більш високими і тонкими, критики вже охарактеризували проект Аркою Макдональдс.

Додамо, що міст в Турне є пам’ятником військової фортифікації, його будівництво зайняло 50 років.

ЮНЕСКО вже висловило занепокоєння планами розібрати цей пам’ятник архітектури, жителі міста також незадоволені рішенням муніципалітету.

До протестів приєдналося Королівське товариство історії та археології Турне. В інтернеті також запущена петиція з вимогою скасувати рішення, на сьогоднішній день  вона зібрала близько 8000 підписів.

Джерело: https://nv.ua/ukr/world/countries/u-belgiji-dozvolili-zruynuvati-mist-13-stolittya-zaradi-polipshennya-richkovoji-navigaciji-50005962.html

Leave a Reply