RADIO7

#добреналаштоване

У 2018 році малий бізнес сплатив до бюджетів усіх рівнів краю понад 4 мільярди гривень

У 2018 році малий бізнес сплатив до бюджетів усіх рівнів краю понад 4 мільярди гривень

На розгляд депутатів Закарпатської обласної ради підготовлено проект рішення «Про затвердження звіту про виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017 – 2018 роки». Документ заздалегідь оприлюднено на офіційному веб-сайті облради та заплановано затвердити на черговій сесії облради.

Як зазначає виконавець документу – департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА, для реалізації заходів зазначеної Програми у 2017 – 2018 роках з обласного бюджету було передбачено 3200,0 тис гривень. Відтак, фактичні обсяги фінансування з обласного бюджету у звітному періоді склали 3094,5,0 тис грн, 1641,9 тис грн – не використано.

У пояснювальній записці йдеться, що за звітній період, проведено цикл навчань щодо роботи в системі електронних державних закупівель через платформу „ProZorro”.

Серед важливих завдань, які вдалося реалізувати – запроваджено систему електронного документообігу в центрах надання адміністративних послуг та закупівля програмного забезпечення, серверного обладнання, пристрою безперебійного живлення до серверного обладнання для створення регіональної мережі центрів надання адміністративних послуг. Також сплачено послуги з супроводження програмного забезпечення для ЦНАП.

У документі наголошується, що у жовтні 2017 та 2018 років, за підтримки обласної ради та ОДА проведено 2 інвестиційні форуми “Закарпаття – бізнес в центрі Європи”, на яких презентовано наявні та заплановані інвестиційні проекти й програми, що спрямовані на розвиток малого та середнього бізнесу. Для сприяння розвитку економічних, торгових зв’язків, встановлення ділового партнерства між зарубіжними та вітчизняними підприємцями, видано бізнес-каталог „Закарпаття – перспективний майданчик для бізнесу” та видання „Закарпаття запрошує”.

Впродовж 2017-2018 років проведено часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими для реалізації інвестиційних проектів вісьмом суб’єктам підприємницької діяльності, яким відшкодовано 668 тис. грн. Для оцінки та відбору інвестиційних проектів, створено комісію, до складу якої увійшли депутати облради, керівники структурних підрозділів ОДА, представники громадськості та бізнесу.

Також у рамках Програми проведено експрес-курси та тренінги з підготовки починаючих підприємців, де бажаючі навчалися, як правильно будувати бізнес та досягати  перевагу перед конкурентами.

В інформації азначається, що станом на початок 2019 року в області зареєстровано 52728 фізичних осіб-підприємців, з них сплачують податки – 49591 особа. Підкреслюється, що торік суб’єктами малого підприємництва сплачено до бюджетів усіх рівнів 4024,9 млн грн податків, що на 0,5 млн грн більше, ніж в 2017 році, в тому числі юридичними особами – 3238,7 млн грн, фізичними – 786,2 млн грн.

Прес-служба Закарпатської облради

 

Leave a Reply