RADIO7

#добреналаштоване

Туреччина не висувала умов Україні щодо повернення командирів «Азову» – посол

Туреччина не висувала умов Україні щодо повернення командирів «Азову» – посол

Жодних умов офіційному Києву з приводу повернення командирів оборони Маріуполя Туреччина не висувала.

Про це в ефірі проєкту Радіо Свобода “Свобода Ранок” заявив посол України у Туреччині Василь Боднар, передає Укрінформ.

Водночас, за його словами, в Анкарі зацікавлені у цій операції, бо в такий спосіб Туреччина посилює свої позиції на міжнародній арені.

“Насправді будь-яких умов, про які мені було б відомо, щодо повернення наших військовослужбовців, не було висунуто”, – зауважив Боднар.

За його словами, “навпаки, це якраз особливість цієї позиції турецької сторони як медіатора, яка надає так звані добрі послуги для того, щоб сам процес тривав. Її роль, звичайно, у цьому процесі також важлива. Оскільки піднімаються її рейтинги”.

“Давайте не рахувати, що це тільки добрий жест в сторону України. Але це також посилення позицій Туреччини в комунікації з російською стороною”, – сказав Боднар.

Він також поінформував, що переговори щодо звільнення командирів тривали кілька місяців, і до цього процесу був залучений “увесь дипломатичний авангард”.

“Підготовча робота тривала впродовж декількох місяців. Президент вів переговори з президентом Ердоганом не тільки під час візиту, але й попередньо було декілька телефонних дзвінків, були контакти, звичайно, там, де тільки можна було знайти такі контакти”, – повідомив Боднар.

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.