RADIO7

#добреналаштоване

Турчинов назвав Керченський міст серйозною загрозою для безпеки України

Турчинов назвав Керченський міст серйозною загрозою для безпеки України

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що зведення Росією моста через Керченську протоку в окупований Крим створює загрози національній безпеці України.

В інтерв’ю Інтерфакс-Україна Турчинов зазначив, що після зведення моста тепер можна оперативно перекидати значні сили Сухопутних військ РФ до Криму з подальшим проведенням наступальних операцій на півдні України.

Він також підкреслив, що окупований Крим і так максимально мілітаризований Росією.

“Там створено потужний 22-й армійський корпус, нарощуються сили Чорноморського флоту Російської Федерації. Ракетні комплекси, розміщені в Криму, можуть наносити удар по наших позиціях в глибокому тилу. Зенітні комплекси С-400 можуть вразити будь-яку повітряну ціль в центральній частині України. Все це являє для нас серйозну загрозу”, – сказав секретар РНБО.

Турчинов зазначив додав, що за останні місяці Росія створила в Азовському морі флотилії, для чого були посилені додатковими кораблями прикордонні війська ФСБ, а також перекинуті кораблі військового флоту з Каспійського моря.

“Тепер для проведення військових операцій в Азовському морі вони можуть використовувати значну кількість десантних кораблів, а також кораблі класу Буян-М, що мають на озброєнні крилаті ракети”, – зазначив він.

За його словами, нарощування десантних можливостей ЗС РФ в Азовському морі дозволить здійснювати перекидання на українське узбережжя сил і засобів армій Південного військового округу, які зараз загрожують Україні зі сходу.

Він також підкреслив, що, побудувавши Керченський міст, Росія отримала можливість здійснювати незаконний контроль над судами, які перетинають Керченську протоку, і блокувати в будь-який момент українські порти в Азовському морі.

“Це фактично продовження гібридної війни в економічній площині, демонстрація готовності здійснити блокаду наших портів на Азовському морі”, – сказав Турчинов.

Leave a Reply