RADIO7

#добреналаштоване

Три ювілеї відзначатимуть у Мукачівській греко-католицької єпархії цими вихідними

Три ювілеї відзначатимуть у Мукачівській греко-католицької єпархії цими вихідними

Три ювілеї відзначатимуть в Мукачівській греко-католицької єпархії цими вихідними.

Про це вчора, 24 червня, розповів Апостольський адміністратор, владика Ніл Лущак.

За його словами, 26 червня відзначатимуть 375 років від Ужгородської унії, наступного дня — 250 років від канонізації Мукачівської єпархії та 28 червня святкуватимуть 20 років від зарахування владики Теодора Ромжі до лику блаженних.

За словами єпископа, владики Ніла, 26 червня ввечері, о 16 годині, на території Ужгородського замку, де у 1646 році 63 священники підписали Ужгородську унію, розпочнеться велика вечірня служба.

“У цьому році маємо 375 років з тієї дати, — сказав він. — 27 червня, у неділю, 9:30 будемо мати святкову архієрейську літургію в Кафедральному соборі, присвячену теж цьому ювілею. Також будемо згадувати в особливий спосіб 20-у річницю візиту святішого отця Папи Івана-Павла ІІ на нашу рідну Україну, яка відбулася 20 років тому. Під час цього візиту, а саме 27 червня, святіший отець беатифікував багато українських мучеників і між ними нашого єпископа Теодора Ромжу. А ввечері о 17 годині, за київським часом, в обласному муздрамтеатрі будемо мати святковий концерт. 28 червня – в День Конституції України – о 10:30 на території нашої духовної семінарії, духовної академії імені Теодора Ромжі, ми будемо святкувати всі ці три ювілеї, а саме також і третій ювілей, який є для нас дуже знаменний, це є 250 річниця від того, як святіший отець Климент XIV канонізував нашу Мукачівську єпархію”.

Джерело.

Leave a Reply