RADIO7

#добреналаштоване

Три сучасні діагностичні системи для виявлення туберкульозу отримало Закарпаття

Три сучасні діагностичні системи для виявлення туберкульозу отримало Закарпаття

Більше ніж в 1000 разів (!!!) швидше діагностуватимуть туберкульоз в медичних закладах області завдяки трьом сучасним генетично-молекулярним лабораторіям “GeneXpert” («Джин Експерт»). Всього за дві години розумна машина визначить не тільки наявність чи відсутність туберкульозу у пацієнта, але й допоможе підібрати оптимальний препарат для лікування (що особливо актуально при хіміорезистентному туберкульозі). Устаткування загальною вартість 1,5 мільйони гривень закуплено в рамках реалізаціі гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДОм, туберкульозом та малярією.

       «Це справжній прорив в діагностиці туберкульозу, – зазначає генеральний директор ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип.  Отримані апарати будуть розміщені в трьох медичних закладах області: Ужгородській міській поліклініці, Хустській райлікарні та Мукачівській ЦРЛ. Сімейні лікарі через свого районного фтизіатра скеровуватимуть на дослідження бактеріологічні матеріали.  Це суттєво наблизить якісну, швидкісну діагностику до первинної ланки.  Відтак, і активне виявлення туберкульозу та його найнебезпечнішої форми – мультирезистентної». Василь Скрип зауважив, що «Джин Експерт» дозволяє за декілька годин не тільки підтвердити діагноз, а й виявити чутливість мікобактерії туберкульозу до ліків. Це дає можливість визначити тип резистентності (стійкості до певних медпрепаратів) туберкульозу та призначити правильне лікування. Воно в Україні безкоштовне. Держава забезпечує необхідними ліками усіх пацієнтів з різними формами туберкульозу.

Фахівці-лаборанти з районів нині опановують нюанси діагностики на новому обладнанні.  А Любов Лазорик – керівник баклабораторії 3-го рівня ОКТМО «Фтизіатрія», працює з «Джин Експертом» вже п’ятий рік. «Раніше діагностика мультирезистетних форм туберкульозу тривала до трьох місяців. Втрачався дорогоцінний час на лікування. Тому перший і єдиний на всю область апарат, який ми отримали ще у 2014 році, дозволив підняти рівень діагностики до сучасних світових стандартів. Ця міні молекулярно-генетична лабораторія не потребує особливих умов для розміщення: потрібен стіл для обладнання та ще один стіл для підготовки зразків дослідження. Повністю весь процес автоматизовано та комп’ютеризовано. Уявіть: замість трьох місяців – дві години! Зазвичай за допомоги цього «Джин Експерта» ми здійснюємо 2 000-2 100 досліджень на рік. Раніше всі обстеження здійснювалися на базі нашого  закладу, а тепер же, наявність ще трьох нових апаратів дозволить наблизити до пацієнтів цю сучасну та швидку діагностику».

Окремо медики відзначають, що за допомоги нових діагностичних систем можна не тільки діагностувати та корегувати лікування туберкульозу, але й виявляти до 25 різних хвороб (СНІД,  гепатити, тощо).

https://www.facebook.com/kanalsirius.tv/videos/596973377483006/

Leave a Reply