RADIO7

#добреналаштоване

Тренування українських пілотів дозволяє готувати постачання літаків – Столтенберг

Тренування українських пілотів дозволяє готувати постачання літаків – Столтенберг

Кілька країн НАТО оголосили ініціативу з підготовки українських військових пілотів для використання сучасних бойових літаків, зокрема F-16, що відкриває можливість для розгляду рішення про початок їх постачання для України, коли пілоти будуть для цього готовими.

Про це перед початком зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я вітаю рішення кількох країн-членів розпочати тренування (українських) бойових пілотів. Це важливо і дозволить на пізніших стадіях прийняти рішення щодо доставки бойових літаків 4-го покоління, таких, наприклад, як F-16», – сказав керівник Альянсу.

Він відзначив, зокрема, зусилля Данії, яка відіграє провідну роль у досягненні такої угоди, і також у тренуванні українських пілотів, та продовжує надавати Україні суттєву допомогу.

«Коли точно буде прийнято це рішення – зараз говорити зарано. Але той факт, що тренування пілотів розпочалося, надає нам також можливість вирішувати питання щодо доставки літаків, коли пілоти будуть готові на них літати», – зауважив Столтенберг.

Він нагадав, що на початку тижня відвідав з візитом Вашингтон та з президентом США обговорював підготовку до Вільнюського саміту. Серед головних тем цих переговорів була допомога для України, вдосконалення політики стримування й оборони Альянсу, а також необхідність для країн-союзниць збільшувати витрати на оборону.

Як повідомлялося, 15 червня у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів оборони НАТО, головними питаннями якої є продовження допомоги для України у її боротьбі проти російської агресії та підготовка до вільнюського саміту Альянсу 11-12 липня поточного року.

У рамках зустрічі відбудуться засідання Комісії НАТО–Україна та зустріч Контактної групи з оборони України під егідою США. Одним із ключових питань цієї зустрічі буде створення так званої авіаційної коаліції, яка сприятиме наданню Україні сучасних бойових літаків 4-го покоління для продовження самооборони та боротьби проти російської агресії.

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.