RADIO7

#добреналаштоване

Тихановська в ООН: Білорусі необхідне негайне міжнародне втручання

Тихановська в ООН: Білорусі необхідне негайне міжнародне втручання

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала ООН негайно скерувати до країни міжнародну групу спостерігачів. Також опозиціонерка вимагає введення нових санкцій проти білоруських чиновників, які відповідали за порушення на президентських виборах в Білорусі.

Білоруси “прокинулись” і пройшли точку неповернення. Про це Тихановська заявила під час неформальної віртуальної наради Ради Безпеки ООН щодо ситуації у Білорусі, яку скликали за ініціативи Естонії.

Ми закликаємо ООН негайно скерувати міжнародну моніторингову місію до Білорусі, щоб задокументувати ситуацію на місці подій,
– сказала Тихановська під час свого виступу.

Опозиціонерка додала, що білоруси протестують попри жорстокість силовиків. А страйки на найбільших підприємствах країни вказують на те, що люди “прокинулися” і для них дороги назад вже немає.

За словами Тихановської, це і є причина необхідності втручання ООН у ситуацію в Білорусі. Білорусам потрібна допомога світових країн, щоб зупинити порушення прав людини і “цинічну неповагу до права на людську гідність” в країні, розміщеній у центрі Європи.

Опозиціонерка також заявила, що потрібно провести засідання ООН, яке було б присвячене ситуації в країні. Вона сказала, що на цьому засіданні потрібно засудити надмірну агресію білоруської поліції до протестувальників та запровадити санкції проти чиновників, відповідальних за порушення під час президентських виборів у Білорусі.

Тихановська також додала, що білоруси готові до діалогу “з усіма країнами, які поважають територіальну цілісність і суверенітет” країни.

Джерело:https://24tv.ua/tihanovska-bilorusi-neobhidne-negayne-vtruchannya-novini-bilorus_n1417841

Makhanets Alex

    Leave a Reply