RADIO7

#добреналаштоване

Tesla купує 1,5 мільярда доларів у біткоїнах

Tesla купує 1,5 мільярда доларів у біткоїнах

Виробник електромобілів Tesla вклав $1,5 млрд у біткоїни. Про це йдеться в розкритті компанії для Комісії з цінних паперів і бірж США. Компанія також заявила, що «в найближчому майбутньому» збирається почати приймати біткоїни в якості форми оплати за свої продукти.

Bitcoin Tesla

 

Інвестиції в біткоїни Tesla назвала «ризикованими», однак зазначила, що вірить у високу ліквідність свого запасу криптовалюти. При цьому компанія визнала, що цифрові активи схильні до високої волатильності, і що вона може зіткнутися з несприятливою ситуацією на ринку саме тоді, коли їй знадобиться позбутися цифровий валюти. На цьому тлі курс біткоїну оновив історичний максимум. На криптобіржі Binance котирування цифрової валюти вперше перевищило $43,2 тис., побивши попередній рекорд цього ж року у $41,95 тис. Біткоїни почав різко дорожчати наприкінці 2020 року. 16 грудня ціна криптовалюти вперше подолала позначку в $20 тис., перевищивши історичний максимум, що тримався з 2017 року. Менш ніж за місяць цифрова валюта подорожчала вдвічі.

Трохи історії

Це вже не перший раз, коли дії або навіть твіти Ілона Маска рухають ринок. Нагадаємо, ще у 2016-му році Твіт Маска обрушив котирування підрозділу Samsung SDI, що займається створенням дисплеїв, батарей і акумуляторів, на 8,02%. Капіталізація компанії впала на $580 млн.

Також 1 квітня 2018-го Маск ледве не дожартувався:

«Не дивлячись на напружені спроби заробити гроші, включаючи відчайдушну масовий розпродаж великодніх яєць,ми з сумом повідомляємо, що Tesla абсолютно і повністю збанкрутувала. Так збанкрутувала, що ви навіть не повірите».

Інвестори жарт не зрозуміли: акції Tesla впали на 5,1% за підсумками торгів 2 квітня.

А вже 7 серпня того ж року Маск написав:

«Подумую про виведення Tesla з біржі при ціні акцій в $ 420. Фінансування забезпечено».

На той момент цінні папери Tesla коштували в районі $ 350, але після твіту котирування рвонули вгору і в той же день додали 11%. Але на твіт відреагувала і Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США: проти Маска порушили справу. Регулятор вважає, що Маск своїм повідомленням «ввів інвесторів в оману». Акціонери компанії подали на бізнесмена в суд.

В результаті Маск залишив пост голови ради директорів Tesla, виплатив штраф у $20 млн (ще $20 млн виплатила Tesla) і отримав зобов’язання заздалегідь узгоджувати всі повідомлення про компанію (з чим він не погодився). У відповідь бізнесмен заявив, що кількість лайків була того варта.

Джерело.

Leave a Reply