RADIO7

#добреналаштоване

Тарифний регулятор хоче провести позапланові перевірки облгазів за донарахування боргів

Тарифний регулятор хоче провести позапланові перевірки облгазів за донарахування боргів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) звернулась до Державної регуляторної служби задля погодження позапланової перевірки 20 облгазів через донарахування ними боргів споживачам.

«На підставі численних звернень громадян через донарахування їм обсягів природного газу, які враховують об’єми приведення до стандартних умов, звернулась із запитом в Державну регуляторну службу щодо погодження проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільних мереж», — зазначила голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

За її словами, у разі виявлення порушень, на облгази можуть накласти штраф, максимальний розмір якого складає 850 тисяч гривень.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати

Джерело: https://hromadske.ua/

Leave a Reply