RADIO7

#добреналаштоване

Свято Ахнасат Сефер Тора – внесення нового сувою Тори до синагоги – відбулося напередодні в Ужгороді.

Свято Ахнасат Сефер Тора – внесення нового сувою Тори до синагоги – відбулося напередодні в Ужгороді.

Як повідомив головний рабин Закарпаття та Ужгорода Вільгельм Менахем-Мендель, це день, на який євреї Ужгорода чекали понад 10 років, це вже третій сувій Тори в громаді. Передала його ужгородська родина Гозда. Вважається, що отримати новий сувій Тори є благословенням для всього міста.
На свято завітали євреї не лише Ужгорода, а й з усіх куточків Закарпаття та інших міст України. Почали урочистості в одній із найзнаковіших споруд міста – хоральній синагозі ортодоксальної громади євреїв-ашкеназі, де кілька останніх десятиліть діє обласна філармонія. Згадували, що колись це місце було відкрите цілодобово, тут читали Тору, навчалися, молилися, спілкувалися.
Новий сувій Тори пишеться на особливому пергаменті, від руки, учора на святі дописали понад десяток останніх слів-літер. За традицією, людина, яка професійно працює над переписуванням – сефер, – навмисне залишає текст незавершеним, аби під час урочистого святкування представники громади могли виконати символічну заповідь написання власного сувою Тори.
Вадим Борець, виконувач обов’язків міського голови, заступник Ужгородського міського голови, передав вітання від Богдана Андріїва, зазначив, що цей ще однин яскравий багатовіковий звичай поповнив мультикультурну палітру нашого міста: «Тора є символом єдності всього єврейського народу і дуже приємно, що в Ужгороді ще одна реліквія оберігатиме громаду, даруватиме віру, наснагу і благодать Всевишнього».
Далі Тору вдягли у спеціальне вбрання, зверху зі срібною короною, та урочисто під музичний супровід оркестру та виконання єврейських пісень пронесли центром міста до синагоги Ейхал Арон на вулиці Руській.

Leave a Reply