RADIO7

#добреналаштоване

Супутниковий моніторинг довкілля показав перші результати в Україні

Супутниковий моніторинг довкілля показав перші результати в Україні

Забезпечення екологічної безпеки є одним з основних напрямів державної політики національної безпеки України. Задля цього Національним центром управління та випробувань космічних засобів проводиться супутниковий моніторинг основних забруднювачів атмосфери та парникових газів.

Наразі завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробувань космічних засобів стихійні сміттєзвалища, незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, а також забудови узбереж водойм відслідковуються у тестовому режимі за допомогою аерокосмічної зйомки.

Міндовкілля отримало у ретроспективі космічні знімки сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Київської області. За результатами їх тематичної обробки та аналітики виявлено 80 сміттєзвалищ, з яких – 23 санкціоновані.

Для отримання кадастрових номерів цих земельних ділянок та встановлення їхніх власників або орендарів, Міндовкілля звернулось до Держгеокадастру. Виявилось, що з 57 несанкціонованих сміттєзвалищ, лише 16 земельних ділянок належать юридичним особам.

Міндовкілля звернулося до Прем’єр-міністра України з листом, для того, щоб Держекоінспекція вийшла на позапланові перевірки для фіксації таких порушень, звісно з нарахуванням збитків.

Також в Офіс Генерального прокурора були передані ці матеріали для відкриття кримінальних проваджень та проведення досудового розслідування.

«Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень. Інспектори  ДЕІ тепер чітко розуміють координати  місць, де необхідно провести супутниковий моніторинг, швидше встановлюють винуватців та нараховують збитки», – повідомив заступник Міністра Роман Шахматенко.

Зараз аерокосмічний моніторинг проводиться у тестовому режимі та планується запустити його на постійній основі по всій країні.

Джерело.

Leave a Reply