Суд зобов’язав Пентагон і Білий дім передати пресі документи про затримку військової допомоги Україні

Федеральний суд у США наказав міністерству оборони та Адміністративно-бюджетному управлінню Адміністрації президента США передати новинній організації записи щодо затримання військової допомоги Україні

Про це повідомляє The Hill.

Суддя Окружного суду по округу Колумбія Коллін Коллар-Котеллі зазначила, що такі рішення зазвичай є рідкісними, проте розслідування у справі імпічменту президента Дональда Трампа змінило статистику.

“Запитувані документи потрібні для того, щоб інформувати громадськість з питань, що викликають надзвичайний національний інтерес. Тільки поінформований електорат може сформувати свою думку та переконливо просити своїх обраних чиновників діяти способами, які сприяють досягненню відповідних цілей”, – наголосила Коллар-Котеллі.

У своїй ухвалі Коллар-Котеллі зазначила, що зміст запиту “тісно пов’язаний” з питаннями про те, чи адміністрація Трампа “утримувала виплати в рамках ініціативи сприяння безпеці в Україні Пентагону з метою тиску на уряд України для початку розслідування”.

  • Нагадаємо, 11 жовтня експосол США в Україні Марі Йованович виступила зі свідченнями в Конгресі у справі можливого тиску Дональда Трампа на Володимира Зеленського.
  • У Конгрес США викликали 5 чиновників адміністрації Трампа свідчити про розмову із Зеленським.
  • 22 жовтня в Конгресі виступив зі свідченнями тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, який підтвердив тиск із боку Трампа на президента України Володимира Зеленського.
  • Однопартійці Трампа зірвали свідчення чиновниці Пентагону з “українського” питання та імпічменту.
  • Комітети Палати представників Конгресу США оприлюднили стенограми свідчень експосла в Україні Марі Йованович та колишнього старшого радника Держсекретаря Майкла Маккінлі.
  • У Конгресі США збираються допитати голову адміністрації Трампа Малвані.
  • Комітети Конгресу США оприлюднили стенограми свідчень ексспецпредставника США по Україні Курта Волкера і посла США в ЄС Гордона Сондленда.
  • ЗМІ назвали ім’я інформатора, який доповів про розмову із Зеленським.
  • Трамп показав стенограму першої розмови із Зеленським республіканцям.
  • Посол США в ЄС заявив, що тиск на Україну чинився за вказівкою Трампа.

Джерело: https://espreso.tv/news/2019/11/26/sud_zobovyazav_pentagon_i_bilyy_dim_peredaty_presi_dokumenty_pro_zatrymku_viyskovoyi_dopomogy_ukrayini

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *