RADIO7

#добреналаштоване

Суд у Москві продовжив тримання під вартою всім 24 українським морякам

Суд у Москві продовжив тримання під вартою всім 24 українським морякам

Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24-ом українським морякам, захопленим Росією в Керченській протоці 25 листопада. Останнім чотирьом морякам продовжили запобіжні заходи 16 січня.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Відтак Віктор Безпальченко, Володимир Варимез, Владислав Костишин, Володимир Лісовий перебуватимуть під вартою до 24 квітня 2019.

Адвокати моряків клопотали про передачу справ до військового суду, наголошуючи на тому, що їх підзахисні є військовополоненими. Утім суддя відхилила клопотання.

Натомість слідчі ФСБ просили продовжити термін тримання під вартою чоловікам,наголошуючи лише на ризику переховування підозрюваних від слідства. Утім адвокати заявили, що слідчі фактично необгрунтували цей ризик.

Самі моряки повністю підтримали своїх адвокатів і не відповідати на жодні питання судді, які не стосуються їх імені та звання, посилаючись на Женевську конвенцію.

Попередньо суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про проведення засідання в закритому режимі. Адвокати заявили, що для цього не було підстав, адже в справі немає жодних секретних документів.

Зазначимо, що 15 січня суд не встиг обрати запобіжний захід для чотирьох моряків. Засідання перенесли на 16 січня.

Адвокати моряків мають три дні на оскарження рішення. За словами захисників такі заяви ними подаватимуться.

Напередодні Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 18-м українським морякам та двом співробітникам Служби безпеки України. Зокрема, трьом пораненим українцям продовжили арешт до 26 квітня, решті — до 24 квітня.

Адвокати моряків мають три дні на оскарження рішення. За словами захисників, вони подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв’язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Джерело: https://hromadske.ua/

Leave a Reply