RADIO7

#добреналаштоване

Студентський простір «AuraAcademica» УжНУ виграв ґрант від British Council Ukraine

Студентський простір «AuraAcademica» УжНУ виграв ґрант від British Council Ukraine

В Ужгородському національному університеті починає роботу студентський простір, де кожен зможе знайти для себе щось цікаве. Навчатися, розвиватися і спілкуватися із однодумцями відтепер буде простіше. Адже, AuraAcademica – відкрита безкоштовна платформа для індивідуальної та командної роботи студентів УжНУ. Варто зазначити, що створення цього простору – повністю студентська ініціатива. Університет же надав приміщення, у якому наразі триває ремонт.

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ

проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи

Ми подивилися приміщення навчально-лабораторного комплексу, також у гуртожитку. Після дзвінка до директора студмістечка, який запропонував прибрати кімнату, у якій зберігалися старі меблі, і облаштувати там студентський простір. Що цікаво? Студенти нічого не чекали – самі винесли меблі, самі знайшли дизайнера, що спроектував, яким має бути цей простір. Ужгородський національний університет власним коштом відремонтує це приміщення. Також знаємо, що є зобов’язання від Ужгородської міської ради: вони закуплять мультимедійний проектор і дошку. От це є приклад, коли студентська ініціатива, віра, що усе у наших силах, вона впливає власне на результат.

Ініціатива розпочиналася із трьох студенток факультету іноземної філології Ірини Микулин, Ярини Кущинець та Мирослави Попович, а також доцентки кафедри англійської філології Ірини Андрусяк.  Назва AuraAcademica з латини перекладається як «студентський вільний дух». І у цьому і є символізм. Як зазначають організаторки: бути вільним духом означає бути вірним собі, впевненим у своїх силах, самодостатнім, зрілим та готовим долати життєві труднощі.

Ярина КУЩИНЕЦЬ

студентка факультету іноземної філології УжНУ, співзасновниця студентського простору «AuraAcademica»

Ми вирішили взяти участь у конкурсі від Британської ради «Програми розвитку студентських компетенцій». Ми мали пройти два семінари від British Council Ukraine, перший тривав у Львові, інший – у Києві. Там спікери вчили нас правильно писати і розбудовувати власні проекти, і одним із завдань і стало написання власного. Наразі уже досягли чимало, зокрема, займалися волонтерством та запустили Speaking Club, заняття вестиме носій мови Сем.

Учасники «AuraAcademica» активно розпочали роботу: брали участь у волонтерських акціях, міських та університетських заходах, організовували мовні зустрічі. Долучилися до проектів від Британської ради, пройшли відповідні навчання.

Ірина МИКУЛИН

студентка факультету іноземної філології УжНУ, співзасновниця студентського простору «AuraAcademica»

Ми дуже вдячні координаторам цього проекту, адже саме вони нас надихнули та дали надію на те, що усе можливо втілити. З часу реєстрації нашого проекту минуло уже близько 3 місяців. Ми зареєстрували громадську організацію, аби ми могли брати участь у ґрантових програмах, а вони мали змогу перераховувати кошти. За цей час у нас дуже збільшилася команда, затвердили план роботи, запланували чимало заходів. Зокрема, це мовні клуби, і різні літературні зустрічі. Також ведемо перемовини із Ґьоте інститутом в Ужгороді і хочемо спільно робити німецькі зустрічі.

Окрім того, звертаються до спонсорів – приватних підприємців та просто небайдужих людей. Учасники «AuraAcademica» намагаються шукати можливості до розвитку не тільки заради себе сьогодні, а й для наступних поколінь студентів УжНУ. Тому подалися на ґрант від British Council, і серед сотень учасників зі всієї України проект Ужгородського національного університету здобув перемогу.

Ірина МИКУЛИН

студентка факультету іноземної філології УжНУ, співзасновниця студентського простору «AuraAcademica»

Це наш перший ґрант, перша проектна заявка. Обирали із 60 претендентів зі всієї України, це усе тривало протягом 2 місяців. Виграли три команди, це все студентські коворкінги. Кожен виш отримає по 20 тис. грн. Це для нас класний початок, за ці кошти ми зможемо придбати найпершнеобхідні меблі: столики, стільчики, пуфи. Про пуфи ми давно розповідали нашим студентам, вони мріють про них, аби прийти із ноутбуком і попрацювати. Можливо, з кавою і чаєм. Плануємо таку собі бар-стійку, де можна приготувати собі буде дещо.  

Попереду в «AuraAcademica» амбітні плани. Наразі за проектом проводять ремонт приміщення майбутнього студентського простору, закуповуватимуть меблі та облаштовуватимуться. У розкладі уже заплановані зустрічі із організаторами «Гоголь-фесту», радником Міністра освіти України, чимало мовних та розвиваючих клубів. Організаторки закликають студентів не бути байдужими та долучатися до спільної роботи.

Зв’язатися із AuraAcademica можна у соцмережах Фейсбук та Інстаграм або телефоном 0665191692 (Ірина).

 

Джерело: http://uzhinform.com/suspilstv/studentskij-prostir-auraacademica-uzhnu-vigrav-%D2%91rant-vid-british-council-ukraine.html

Leave a Reply