RADIO7

#добреналаштоване

США відмовилися розривати дипвідносини з Венесуелою і підтримають тимчасового президента

США відмовилися розривати дипвідносини з Венесуелою і підтримають тимчасового президента

Вашингтон не визнає режим Мадуро, а також не вважає, що у нього є законні повноваження щодо розриву дипломатичних відносин. США будуть підтримувати відносини з Венесуелою, незважаючи на рішення Ніколаса Мадуро про розрив дипломатичних відносин з Вашингтоном. Адміністрація США готова надати підтримку виконуючому обов’язки президента Хуану Гуайдо. «США будуть підтримувати дипломатичні відносини з Венесуелою через уряд тимчасового президента Хуана Гуайдо. США не визнають режим Мадуро. США не вважають, що колишній президент Ніколас Мадуро має законні повноваження для розриву дипломатичних відносин», – йдеться в повідомленні прес-служби Держдепартаменту США в Facebook. Держдеп також заявив про готовність вживати відповідних заходів, аби притягнути до відповідальності будь-кого, хто поставить під загрозу безпеку його дипмісії та її персоналу. Вашингтон також закликав збройні сили та органи безпеки Венесуели продовжувати захищати «добробут усіх громадян Венесуели, так само як і громадян США, а також інших іноземних громадян у Венесуелі». Нагадаємо, у Венесуелі, 10 січня, відбулася інавгурація президента Ніколаса Мадуро. Він став президентом країни вже вдруге, після виборів 20 травня 2018 року. ЦВК Венесуели оголосив про перемогу чинного президента, який набрав близько 70% голосів виборців. Таким чином, Мадуро забезпечив собі перебування на посаді президента Венесуели до 2025 року. Пропустить через 12 Це поклало початок масовим заворушенням і спробі зміни влади в країні. Події почали розвиватися стрімко: лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом Венесуели, Національна асамблея оголосила Гуайдо виконуючим обов’язки президента країни. США відразу ж визнали легітимність Гуайдо. Ніколас Мадуро у відповідь заявив про розрив дипломатичних відносин з США. Він дав американським дипломатам 72 години, щоб покинути країну.

Канада, Гватемала та низка південноамериканських країн визнали главу парламенту Венесуели, лідера місцевої опозиції Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

Підтримку Гуайдо окрім Канади і Гватемали висловили Бразилія, Аргентина, Перу, Чилі, Парагвай і Колумбія. Водночас у Міністерстві закордонних справ Мексики заявили, що «наразі» не планують змінювати свою політику щодо Венесуели. Президент Болівії також висловив підтримку чинній владі країни.

Нагадаємо, 23 січня Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, бо раніше парламент визнав переобрання чинного президента Ніколаса Мадуро на посаду глави держави неконституційним. Одразу після цього президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.

Лідер венесуельської опозиції склав присягу під час багатотисячного мітингу в столиці країні Каракасі. Прихильники Гуайдо скандували «Забриайся, Мадуро» та «Гуайдо президент». Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону демонстрантів. Нагадаємо, у відповідь на рішення Трампа визнати Гуайдо тимчасовим президентом чинний очільник Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

 

Джерело:  https://www.unian.ua/world/10419612-ssha-vidmovilisya-rozrivati-dipvidnosini-z-venesueloyu-i-pidtrimayut-timchasovogo-prezidenta.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply