Це підтвердили в управлінні, пише Reuters.
Там зазначили, що Центр оперативного реагування отримав офіційне повідомлення від Ірану про авіакатастрофу літака МАУ.
«NTSB призначив акредитованого представника для розслідування катастрофи», — йдеться в повідомлені.
Участь США в розслідування підтвердила і іранська сторона.
«Національне управління з безпеки транспорту США відповіло нашому головному слідчому і повідомило про акредитованого представника», — сказав Reuters представник Ірану в Міжнародній організації цивільної авіації при ООН Фахат Парвареш.
Він додав, що Канада також вже призначила акредитованого представника. Їм готові надати візи.
Зазначається, що США можуть брати участь в розслідуванні, оскільки Boeing 737-800NG, який зазнав катастрофи в Ірані, був спроєктований і збудований в Сполучених Штатах.
Нагадаємо, раніше в Ірані заявили, що юридичний представник компанії Boeing братиме участь у розслідуванні авіакатастрофи.
Управління цивільної авіації Ірану також заявляло, що не передаватиме компанії Boeing чорні скриньки пасажирського літака Boeing-737-800 української компанії «Міжнародні авіалінії України», що розбився в Ірані. В МЗС України пояснили, що цей крок відповідає міжнародному праву й Іран є головною країною розслідування аварії.
Нагадаємо, 9 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
А The New York Times опублікувало відео, на якому ймовірно зафіксований момент ураження ракетою літака української компанії МАУ.
Раніше в американських ЗМІ з’явились публікації про те, що, за даними Пентагону, український літак було збито російською ракетою, яку запустили іранські військові.
До цього у Раді національної безпеки та оборони України заявляли, що одна з версій катастрофи літака МАУ — збиття зенітною ракетою. Також в РНБО є три «секретні» версії авіакатастрофи.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
Leave a Reply