RADIO7

#добреналаштоване

США не ставлять під питання підтримку України, є лише криза довіри Байдена до Зеленського – Гонгадзе

США не ставлять під питання підтримку України, є лише криза довіри Байдена до Зеленського – Гонгадзе

США не ставлять під питання підтримку України, є лише криза довіри адміністрації президента Джо Байдена до адміністрації Володимира Зеленського.

Про це в ефірі “Прямого” заявила керівник української служби “Голос Америки” Мирослава Гонгадзе.

Сьогодні пролунали декілька гучних пострілів корупційних, які можуть зруйнувати партнерство. Мається на увазі те, що ми почули від Олександра Дубінського, а також його колеги по парламенту Гео Лероса. Як ці скандали можуть бути сприйняті у Вашингтоні?

– Поки що треба справді мати більше інформації і підтвердити ці слова, які казав пан Дубінський чи інші учасники цих всіх скандалів. Але сьогодні, до речі, в Конгресі оголосили про додаткову допомогу Україні в 300 мільйонів доларів. Тобто насправді підтримка України тут не ставиться під питання. Підтримка України і стратегічне партнерство не ставляться під питання. Під питанням, можливо, є саме довіра між адміністрацією Байдена і адміністрацією Зеленського. І для того, щоб її налагодити, насправді президенту Зеленському доведеться діяти більш активно на виконання своїх власних декларацій про боротьбу з корупцією і викорінення олігархії в Україні.

Ця корупційна історія і відсутність прямого діалогу між Байденом і Зеленським можуть вплинути на рішення американської адміністрації долучатися або не долучатися, наприклад, до запропонованого формату “Кримської платформи”?

– У Сполучених Штатах є залізобетонна підтримка України. І, незважаючи на те, хто є президентом України, США підтримують народ України, а не конкретні політичні партії чи політичні сили. Тому все, що стосується протистояння з Росією і допомоги в українських реформах – все буде продовжуватися. Можливо, є певний туман, певне затьмарення в цих стосунках на цьому етапі, але я не передбачаю зниження уваги і зниження підтримки Сполучених Штатів щодо України.

Джерело.

Leave a Reply