RADIO7

#добреналаштоване

SpaceX привезла дві свої ракети Falcon 9 на мис Канаверал

SpaceX привезла дві свої ракети Falcon 9 на мис Канаверал

Вперше в історії два прискорювачі SpaceX Falcon 9 – щойно після двох успішних запусків і посадок у рамках програми Starlink – зустрілися в порту Канаверал, створивши першу, у своєму роді, ракетну «пробку».

Успішні запуски

Як ви памятаєте, 11 березня ракета-носій Falcon 9 B1058 зупинила свій шостий запуск і посадку після спеціального запуску SpaceX Starlink в цьому році. 74 години по тому інша ракета Falcon 9 стартувала з іншого стартового майданчика SpaceX на Східному узбережжі, успішно відправивши на орбіту ще одну партію з 60 супутників Starlink. Завдяки своїй ролі в місії, ракета-носій B1051 стала першим ступенем Falcon, який запускався і приземлявся 9 разів.

SpaceX Falcon 9

Тепер, крім встановлення нового стандарту багаторазового використання Falcon, виведення 120 супутників на орбіту за три дні і побиття рекорду SpaceX по найкоротшому періоду між запусками на Східному узбережжі, послідовні запуски Starlink залишили обидва прискорювачі Falcon 9 в потрібному місці і в потрібний час, де їх колії перетнулися, готуючись до майбутніх польотів.

SpaceX Falcon 9

Оскільки SpaceX почала нарощувати темп орбітальних запусків – багато в чому завдяки програмі Starlink – протягом 2020 року, стало ясно, що компанія буде доводити свій парк багаторазових ракет і їх відновні активи до нових меж.

Нові стандарти запусків

Всього за 10 тижнів 2021 року SpaceX виконала вісім орбітальних запусків, в середньому по одній місії кожні дев’ять днів або 40 запусків на рік, якщо екстраполювати до кінця 2021 року. Всього за два дні до прибуття ракети-носія Falcon 9 B1058 назад в порт Канаверал після її успішного запуску Starlink-20, ракета-носій Falcon 9 B1049 (останнє завдання – запуск Starlink-17 4 березня) була доставлена на станцію ВПС на мисі Канаверал (CCAFS) для підготовки до її дев’ятого польоту.

Тоді стало ясно, що поява двох прискорювачів одночасно в порту Канаверал – лише питання часу. Двома днями пізніше рекордна ракета-носій Falcon 9 B1051 прибула назад в порт і була зустрінута ракетою-носієм B1058.

Впевнене лідерство

Під час їх окремих запусків Falcon 9 B1051 зробила вражаюче бездоганний безпілотний запуск Crew Dragon, а Falcon 9 B1058 стала першою приватною ракетою в історії, яка запустила американських астронавтів 14 місяців по тому. Ці дві місії, відомі як Demo-1 і Demo-2, разом відзначають, можливо, найзначнішу віху в історії сучасних космічних польотів США, поклавши край десятирічному періоду, коли США не могли запускати своїх власних астронавтів.

Leave a Reply