RADIO7

#добреналаштоване

Space Perspective організовує туристичні польоти в стратосферу на повітряній кулі

Space Perspective організовує туристичні польоти в стратосферу на повітряній кулі

Американська компанія Space Perspective готується до запуску туристичних польотів у стратосферу Землі. Вже зараз бажаючі можуть забронювати місце на кораблі «Нептун», який є герметичною капсулою, що піднімається на висоту близько 30 км величезною повітряною кулею. Корабель вміщує вісім пасажирів і пілота, а вартість одного місця на ньому складає $125 тис.

Космічні туристи проведуть на борту капсули близько шести годин, протягом яких зможуть помилуватися приголомшливими видами нашої планети на тлі темряви космічного простору. Space Perspective заявила, що клієнти компанії зможуть отримати яскраві враження, не відчуваючи при цьому перевантажень. Оскільки капсула піднімається за допомогою повітряної кулі, весь політ буде проходити плавно. Крім іншого, на кораблі «Нептун» передбачені комфортні крісла, панорамні вікна, бар з закусками і навіть ванна кімната.

Згідно з наявними даними, комерційні польоти кораблів «Нептун» планується почати до кінця 2024 року. Компанія зробила великий крок до досягнення цієї мети минулого тижня, коли був виконаний перший випробувальний політ капсули «Нептун».

Корабель разом з величезною повітряною кулею стартував з майданчика Космічного центру ім. Кеннеді у Флориді. Space Perspective випробувала повнорозмірний прототип корабля «Нептун» без екіпажу на борту, який зумів піднятися на висоту понад 33 км і через 6 годин 39 хвилин з початку польоту успішно приводнився в Мексиканській затоці. Надалі компанія має намір продовжити випробувальні польоти, щоб відпрацювати технологію польотів до того, як в стратосферу відправляться перші туристи.

Space Perspective конкуруватиме за клієнтів з іншими організаціями космічного туризму, в основному з Virgin Galactic і Blue Origin Джеффа Безоса. Ці дві компанії побудували суборбітальні космічні кораблі, які будуть перевозити пасажирів набагато вище, ніж космічний корабель «Нептун», але на набагато коротші польоти. Наприклад, поїздка на ракеті New Shepard від Blue Origin триватиме лише 11 хвилин від зльоту до посадки.

Джерело.

Leave a Reply