RADIO7

#добреналаштоване

Соціальний захист краян – на особливому контролі у профільної постійної комісії та облради

Соціальний захист краян – на особливому контролі у профільної постійної комісії та облради

Постійна комісія обласної ради з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення, яку очолює Михайло Софілканич, вивчає та узгоджує виконання щорічних програм соціально-економічного і культурного розвитку області та довгострокових цільових програм із соціальних питань.

Зокрема тих, які націлені на забезпечення зайнятості населення, безпечної життєдіяльності, адресної соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, підвищення рівня добробуту жителів області через пільг та гарантій.

Про це йдеться у звіті голова обласної ради Михайло Рівіс про роботу профільних комісій обласної ради за 2018 рік. Торік члени зазначеної комісії, насамперед, аналізуючи інформацію, що надходила від територіальних громад краю, робили усе можливе для покращення життя закарпатців. У звітному періоді  комісією з питань соціального захисту населення запропоновано на розгляд облради  конструктивні рішення щодо розв’язання  ряду соціальних проблем.

Також, спільно із органами виконавчої влади вживалися дієві заходи, спрямовані на вирішення питань з оплати праці, зайнятості населення, соціального захисту ветеранів війни і праці, учасників АТО, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, сімей з дітьми, малозабезпечених та ін. Відтак  члени постійної комісії переймаються кожним питанням порядку денного, вносять відповідні пропозиції та доповнення. А після прийняття на сесії, профільна комісія контролює їх виконання.

Торік комісія узгодила зміни, ініційовані департаментом соціального захисту населення ОДА, до Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області, які сприяють покращенню зайнятості населення нашої області.

На постійному контролі у комісії знаходиться й хід виконання Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 роки. Торік комісія розглянула заяви  військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції на Сході країни, і у результаті – надано матеріальну допомогу 10 пораненим і травмованим військовослужбовцям – мешканцям Закарпатської області. Крім того, постійною комісією рекомендовано відповідним структурам ОДА виділити кошти сім’ї загиблого закарпатського воїна Омеляна Богати, який брав участь в АТО. За цією програмою комісією надані необхідні рекомендації щодо виділення фінансування мешканцям області на відбудову будинків, зруйнованих внаслідок пожеж і буревіїв.

Також з ініціативи членів профільної комісії підтримано звернення до вищих органів влади  щодо визнання на державному рівні статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України.

У минулому році плідно комісія попрацювала і над удосконаленням Порядку надання одноразової матеріальної допомоги по Програмі «Турбота», а слушні пропозиції підтримані депутатами облради та прийнято відповідне рішення.

Також комісія тримає на контролі й виконання інших важливих регіональних програм, зокрема, Програму діяльності державної установи Закарпатський обласний контактний центр на 2017 – 2019 роки та Програму зайнятості населення Закарпатської області. Під час своїх засідань члени комісії акцентували на співпраці служби зайнятості з роботодавцями, громадськими, профспілковими організаціями, посилення взаємодії з ринкоутворюючими підприємствами області. Також заслуховували фахівців та обговорювали питання створення інклюзивно-ресурсних центрів та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами, стан організації фінансово-господарської діяльності у закладах профтехосвіти та інші.

Члени комісії беруть участь у проведення різних заходів, що сприяють налагодженню міжнародної співпраці, зміцненню зв’язків із закордонними партнерами та залучення коштів для реалізації актуальних проектів у краї. Зокрема допомагають в організації конкурсів  започаткованих обласною радою, що проводяться всеукраїнськими, регіональними та міжнародними фондами. Результатом такої активної роботи стало відкриття в області представництва Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» із впровадження грантових проектів для підтримки ініціатив карпатських громад, яке  очолив заступник голови постійної комісії облради з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення Василь Худинець.

Упродовж року комісія працює над ініціативами та пропозиціями щодо розвитку та реформування галузей соціальної сфери, а також бере участь у розробці заходів із залучення позабюджетних коштів для розвитку галузей соціально-гуманітарного напрямку.

 

Джерело: Прес-служба Закарпатської облради

Makhanets Alex

    Leave a Reply