РАДІО 7

#добреналаштоване

Сьогодні в Україні відзначають День гідності та свободи

Сьогодні в Україні відзначають День гідності та свободи

Це свято на честь початку двох революцій

 

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День гідності та свободи. РБК-Україна розповість, що це за свято.

 

Зазначимо, що це свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

Це свято відзначалося як День свободи з 2005-го по 2011 рік. У часи екс-президента Віктора Януковича його відзначення фактично скасували, об’єднавши із Днем Соборності 22 січня.

У 2014 році президент Петро Порошенко відновив його офіційний статус, відтоді Україна одночасно святкує річниці Помаранчевої революції і Євромайдану.

Метою запровадження пам’ятної дати, згідно із указом, стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Як відомо, 21 листопада 2013 року на головну площу столиці – Майдан Незалежності – вийшли люди на знак протесту проти рішення уряду часів президентства Віктора Януковича зупинити курс України на євроінтеграцію.

У ніч з 29 на 30 листопада силовики жорстоко розігнали на Майдані Незалежності активістів, переважно студентів. Влада пояснювала це бажанням розчистити місце для новорічної ялинки. Застосування грубої сили з боку влади, своєю чергою, спричинило ще більшу хвилю протестів, які переросли в Революцію Гідності.

Джерело:https://www.rbc.ua/ukr/news/segodnya-ukraine-otmechayut-den-dostoinstva-1574249376.html

Viktor

Leave a Reply