RADIO7

#добреналаштоване

Скандальний Семочко буде одним з керівників Служби зовнішньої розвідки, поки не призначать нового голову

Скандальний Семочко буде одним з керівників Служби зовнішньої розвідки, поки не призначать нового голову

Службою зовнішньої розвідки України до офіційного призначення указом президента голови служби уповноважені керувати двоє перших заступників – Андрій Алєксєєнко та Сергій Семочко. Як повідомили УНІАН у прес-службі відомства, обидва перших заступники будуть виконувати обов’язки голови служби згідно зі своїм напрямком роботи. «У нас в штаті є два перші заступники: Андрій Алєксєєнко та Сергій Семочко – вони уповноважені виконувати обов’язки голови служби по лінії свого кураторства до відповідного указу президента щодо призначення голови СЗРУ», – заявили в прес-службі.

Нагадаємо, 3 жовтня 2018 року НАБУ за матеріалами журналістського розслідування стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Семочка зареєструвало кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України. Журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» провели розслідування і з’ясували, що Семочко володіє нерухомістю вартістю понад 200 млн грн, а у членів його родини – російське громадянство та бізнес у Криму. Крім того, згідно з розслідуванням, під час роботи Семочка у контррозвідці від фармацевтичних компаній вимагали хабарі. Шевченківський районний суд Києва 28 листопада 2018 року задовольнив клопотання слідчого, в якому йшлося, що згідно з даними Департаменту контррозвідки СБУ, цивільна дружина Семочка та її донька мають громадянство РФ. У клопотанні слідчого зазначалося, що для встановлення обставин можливого вчинення Семочком як особисто, так і через свої родичів державної зради, необхідно отримати детальну інформацію про зв’язок їхніх абонентських номерів телефонів у оператора мобільного зв’язку «Київстар». 16 грудня 2018 року на прес-конференції президент Петро Порошенко заявив, що ухвалюватиме рішення щодо звільнення Семочка з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки за результатами завершення перевірки контррозвідкою СБУ. 24 січня 2019 року тодішній голова СЗРУ Єгор Божок в інтерв’ю виданню «Лівий берег» заявив, що позбавив Семочка доступу до держтаємниці, хоча допуск у нього залишається. Рішення позбавити доступу Семочко до держтаємниці, за словами Божка, він прийняв на підставі інформації від ЗМІ. І сам Семочко це рішення підтримав. 14 березня президент звільнив Божка з посади голови Служби зовнішньої розвідки, яку він очолював з вересня 2017 року.
Джерело: https://www.unian.ua/politics/10480665-skandalniy-semochko-bude-odnim-z-kerivnikiv-sluzhbi-zovnishnoji-rozvidki-poki-ne-priznachat-novogo-golovu.html

Leave a Reply