RADIO7

#добреналаштоване

Швидкість супутникового інтернету Starlink зросте до 300 Мбіт/с вже цього року

Швидкість супутникового інтернету Starlink зросте до 300 Мбіт/с вже цього року

За словами голови SpaceX Ілона Маска, в цьому році космічна компанія забезпечить подвоєння швидкості мережі Starlink, а повне покриття планети супутниковим інтернетом відбудеться в 2022 році.

«Швидкість подвоїться приблизно до 300 Мбіт/с, а затримка знизиться приблизно до 20 мс в цьому році», – відповів Маск на один з коментарів користувача супутникового інтернету Starlink, який повідомив, що на даний момент швидкість передачі даних складає від 77 до 130 Мбіт/с.

Starlink satellite

Затримка в передачі даних (пінг) – це час, який необхідно для передачі сигналу від передавача на систему одержувача цього сигналу. Чим менше затримка, тим швидше і стабільніше працює мережеве з’єднання. Висока затримка часто супроводжується помилками при підключенні до інтернету, «зависанням» мережевих застосунків, відсутністю зв’язку з DNS сервером і іншими проблемами.

У наступному твіті Маск вказав, що мережа стане доступна для більшості жителів Землі до кінця 2021 року, а повне покриття планети супутниковим інтернетом SpaceX очікується в наступному році. Він також додав, що, як і інші супутникові сервіси, Starlink в першу чергу спрямований на споживачів, що проживають в малонаселених районах, куди прокладка кабельного інтернету здається недоцільним і дуже дорогим завданням.

За оцінками SpaceX, вартість повного розгортання мережі Starlink, яка буде складатися з декількох тисяч орбітальних супутників, обійдеться компанії приблизно в $10 млрд. Щорічно мережа зможе приносити близько $30 млрд виручки або приблизно в 10 разів більше, ніж щорічно приносить SpaceX основний вид діяльність – запуск ракет-носіїв.

Джерело.

Leave a Reply