RADIO7

#добреналаштоване

Шотландські будинки першими в світі будуть використовувати 100% зелений водень

Шотландські будинки першими в світі будуть використовувати 100% зелений водень

Регулюючий орган Великобританії Ofgem оголосив, що в Шотландії почнуться перші у світі випробування зеленого водню для заміни природного газу для приготування їжі і опалення в 300 будинках. Шотландська газова компанія SGN оснастить будинки в Файф безкоштовними системами водневого опалення і плитами/духовками, які будуть використовуватися протягом чотирьох років. Мета полягає в тому, щоб побачити, чи може безвуглецевий водень, отриманий з води і електрики за допомогою електролізу, допомогти Великобританії в досягненні своїх цілей щодо вуглецю.

Ofgem виділив 24 мільйони доларів на фінансування проекту в рамках конкурсу інновацій, який використовувався для розробки нових зелених технологій та інфраструктури. Компанія також виділяє 17 мільйонів доларів на автономні випробування використання труб для природного газу для безпечного транспортування газоподібного водню на великі відстані.

Сьогодні у водню зірковий час, оскільки Toyota також представила друге покоління водневого двигуна Mirai. Однак багато з тих же обмежень, які застосовуються до екологічно чистого водню в транспортних засобах, в рівній мірі застосовні до систем опалення і приладів. Наприклад, водневий електроліз ефективний тільки на 80 відсотків, а це означає, що 20 відсотків електроенергії, яка використовується для його створення, марнується. Якби цю електрику замість цього використовували для живлення центрального опалення на базі теплового насоса, у багатьох випадках воно могло б бути більш рентабельним, ніж піч, що працює на водні.

Проте, потенційне використання зеленого водню в Великобританії вважається важливим, тому що 85 відсотків будинків опалюються за допомогою газової печі. Водночас Великобританія поставила мету звести все викиди парникових газів до нуля до 2050 року.

«Якщо ми дійсно хочемо досягти чистого нульового зневодненого майбутнього, нам необхідно замінити метан екологічно чистими альтернативами, такими як водень», – сказав The Guardian Ентоні Грін з National Grid.

Джерело.

Leave a Reply