RADIO7

#добреналаштоване

Шість способів, якими підприємець Ілон Маск змінює світ

Шість способів, якими підприємець Ілон Маск змінює світ

Надшвидка концепція подорожей Hyperloop – лише остання з низки великих і сміливих ідей підприємця-мільярдера Ілона Маска. Маск представив свою транспортну систему Hyperloop 12 серпня, заявивши, що вона може відправити упаковані пасажирами капсули довгими трубами на швидкості близько 1220 км/год, використовуючи енергію, отриману від Сонця.

Шість способів, якими підприємець Ілон Маск змінює світ

Hyperloop потенційно революційний, що робить його типовою ідеєю Маска. Ось шість способів, якими народжений в Південній Африці мільярдер змінює світ – або сподівається на це в майбутньому.

Новаторська електронна комерція

Ілон Маск став співзасновником компанії з надання фінансових онлайн-послуг X.com в 1999 році. У 2000 році X.com об’єднався з Confinity, яка розробила систему онлайн-платежів під назвою PayPal.

PayPal

Хоча об’єднана фірма спочатку зберегла прізвисько X.com, на початку 2001 року вона змінила назву на PayPal. PayPal, який допоміг зробити Інтернет-платежі і грошові перекази звичайною справою, швидко і різко виріс. Він був придбаний eBay в жовтні 2002 року.

Приватний космічний політ

Маск заснував приватну космічну фірму SpaceX у 2002 році і наразі є її генеральним директором і головним дизайнером. SpaceX вже увійшла в історію, ставши першою приватною компанією, що доставила космічний корабель на Міжнародну космічну станцію. Безпілотна капсула Dragon від SpaceX вперше відвідала орбітальну лабораторію під час демонстраційної місії в травні 2012 року і відтоді виконала два вантажних рейси. Компанія має контракт на $1,6 млрд з NASA на виконання 12 таких польотів за допомогою Dragon і ракети Falcon 9.

SpaceX Crew Dragon

SpaceX також розробляє версію Dragon з екіпажем, і Маск сподівається укласти ще одну угоду з NASA з доставки астронавтів на космічну станцію. Фірма також працює над прототипом багаторазової ракети під назвою Grasshopper, в надії зробити космічні польоти набагато дешевше і ефективніше. Маск неодноразово заявляв, що він заснував SpaceX в першу чергу для того, щоб допомогти людству стати багатопланетним видом.

SpaceX Starlink

Також у SpaceX є Starlink — проєкт щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків великої їх кількості (сузір’я) у космос. Утворена таким чином нова система зв’язку зможе надавати доступ до широкосмугового (високошвидкісного) Інтернету у віддалених від комунікацій місцях.

Колонізатор Марса?

Маск сказав, що сподівається відправити астронавтів на Марс в найближчі 10-20 років. А в листопаді минулого року він виклав своє бачення створення величезної колонії на Червоній планеті, яка в один прекрасний день зможе підтримувати до 80 тис. осіб. Маск сподівається, що SpaceX допоможе зрушити справу з мертвої точки до такого поселення, переправивши дослідників на Червону планету, можливо, за $500 тис. за поїздку. За його словами, ключем до реалізації всього цього стане розробка надійних багаторазових ракет.

Марс

«Наша кінцева мета – Марс, і так було завжди», – сказав Маск торік у відеоінтерв’ю. «Але для того, щоб зробити революцію в космосі, ми повинні мати надшвидку багаторазову ракету. Це, по суті, святий Грааль ракетних технологій».

В майбутнє на електромобілях

Маск давно проявляє інтерес до технологій електромобілей, і у 2003 році він став співзасновником Tesla Motors, яка виробляє електромобілі і акумуляторні батареї, які живлять їх. Tesla допомагає багатьом людям поглянути на електромобілі в новому світлі. Наприклад, седан компанії Model S був названий Автомобілем 2013 року журналами Motor Trend і Automobile Magazine. Згідно Motor Trend, одна версія Model S може розігнатися від 0 до 96 км/год за 4,0 секунди.

Tesla

Компанія стрімко розширюється. У травні офіційні особи оголосили, що Tesla вже виплатила всю позику, отриману від Міністерства енергетики США у 2010 році, на дев’ять років раніше запланованого терміну, і збільшила прибуток в першому і другому кварталах 2013 року.

Відновлювана енергія

Інтерес Маска до електромобілів частково виникає з його занепокоєння з приводу наслідків зміни клімату, тому логічно, що він бере участь у великому підприємстві в галузі поновлюваних джерел енергії.

SolarCity

Маск є головою компанії SolarCity, яка розробляє і встановлює системи екологічно чистої енергії для домашніх господарств, підприємств, університетів та інших організацій. Згідно з інформацією на веб-сайті компанії, заснованої у 2006 році, у неї тисячі клієнтів в 14 штатах.

Hyperloop

Маск пояснив, що Hyperloop використовуватиме електродвигуни для прискорення капсул шириною 2 м до майже надзвукових швидкостей. Ці капсули будуть переміщатися довгими трубами, які будуть встановлюватися на опорах, щоб мінімізувати витрати на будівництво, знизити ризик землетрусів і полегшити проблеми зі смугою відчуження.

Hyperloop

Маск розглядає цю систему як дешевшу і швидшу альтернативу пропонованої в Каліфорнії системи високошвидкісних залізниць за $70 млрд, при цьому, за оцінками, лінія Hyperloop може бути побудована з Лос-Анджелеса в Сан-Франциско за $6 млрд або близько того. Поїздка між двома містами займе всього 30 хвилин.

Шість способів, якими підприємець Ілон Маск змінює світ

Підприємець сподівається, що інші новатори поліпшать дизайн Hyperloop і працюватимуть з ним, оскільки він зайнятий розробкою Tesla і SpaceX. Але він зацікавлений в створенні демонстраційної моделі, яка допоможе почати роботу з Hyperloop. «Я б хотів, щоб щось подібне сталося», – сказав Маск журналістам під час телефонної конференції. «Мені все одно, яким чином, і чи є у мене тут будь-який економічний інтерес. Але було б здорово побачити появу нового виду транспорту».

Джерело.

Leave a Reply