RADIO7

#добреналаштоване

Щодня до 10 операцій. У Закарпатському кардіодиспансері тестують новий сучасний ангіограф

Щодня до 10 операцій. У Закарпатському кардіодиспансері тестують новий сучасний ангіограф

Пану Андрію – 39ть років і він пережив уже два інфаркти. У Закарпатському обласному кардіодиспансері перебуває на обліку, а тепер чоловікові зробили стентування серця. Огляд же пацієнт проходив на новому ангіографі.

Андрій БОНДАРЕНКО

пацієнт Закарпатського кардіодиспансеру

Я потрапив сюди не ургентно, це була запланована операція, три місяці тому у мене стався інфаркт закордоном, ще один був трошки раніше. Потім звернувся до Ярослава Гавриловича, сьогодні проведено планову операцію. Так, я був при тямі, це операція без наркозу, дуже складна процедура. Я дякую усім і дуже радий, що нове обладнання є в Україні. Завдяки якому можуть помогти таким людям, як я.

За місяць роботи нового обладнання у тестовому режимі уже виконано понад 100 стентувань та коронарографій – загалом до 10 операцій щодня. Лікарі відзначають вищу якість  зображення, точність позиціонування, знижену дозу рентген-навантаження, зручність та швидкість роботи ангіографа, який наразі є найсучаснішим обладнанням експертного класу.

Ярослав РАТОЧКА

завідувач рентген-хірургічного відділення Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

Стентування хворих з гострим коронарним синдромом робляться безкоштовно. Суть операції: з операційного стола, через променеву артерію – трубочка до серця, розширюємо уражений сегмент і встановлюємо спеціальний ендопротез. Те, що ми називаємо стентом. Він, як каркас, тримає артерію у розкритому стані, і забезпечує кровотік. Тобто, відновлюємо живлення серця. Перша перевага нового обладнання – це якість зображення, а друга перевага – це набагато менша доза опромінення.

Коронаграфія (або обстеження судин) займає усього 20 секунд, а сам пацієнт знаходиться в операційній не більше 15 хвилин. За результатами огляду, лікарі визначають методи відновлення кровопостачання серцевого м’яза: медикаментозний, стентування або шунтування. У тестовому режимі нове обладнання у Закарпатському кардіодиспансері працює близько місяця.

Роман СОСКИДА

головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

Ангіограф працює, у повному режимі по всім програмам пройшов тестування, лікарі пройшли навчання. Можливості дуже великі. Минулоріч ми встановили 720 стентів 600 хворим. З них 350 хворих – з гострим інфарктом міокарда. Стенти у нас є поки що. Минулого року область централізовано за кошти державного бюджету отримала 264 cтенти та додатково за кошти обласного бюджету закуплено ще 150 стентів та необхідні витратні матеріали. Це було наприкінці 2017-го року, залишилося нам і на цей рік.  

Лікарі наголошують: при перших же ознаках гострого серцевого нападу варто викликати «швидку».  Всі процедури та обстеження проводяться БЕЗКОШТОВНО, а у разі невідкладного (ургентного) стану пацієнти забезпечуються стентами.

Leave a Reply