RADIO7

#добреналаштоване

Сезон пожеж сухої трави та чагарників на Закарпатті розпочато

Сезон пожеж сухої трави та чагарників на Закарпатті розпочато

Ще не встиг зійти сніг, а закарпатські рятувальники вже гасять пожежі сухої трави та чагарників на відкритих територіях. Впродовж вихідних зафіксовано 13 випадків таких загорань, які знищіли суху рослинність на площі 10 га. Наразі хвилею таких пожеж охоплені низинні райони: Виноградівський (5 пожеж), Ужгородський (4), Берегівський (3), однак один випадок загорання зафіксовано вже й на Тячівщині.

Статистика підтверджує, що майже всі такі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, щоб через п’ять хвилин усе навколо палало. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій, приміром, щоб упорядкувати прилеглу територію. Дуже часто такі безглузді дії на присадибних ділянках переростають у неконтрольовані горіння, які загрожують знищенням будівель та споруд житлового сектора, а в окремих випадках травмуванням, або навіть загибеллю людей.

Закарпатські рятувальники вкотре переконливо просять громадян припинити займатися випалюванням сухої рослинності й суворо дотримуватися правил пожежної безпеки; закликають бути дуже обачними при палінні, не кидати недопалків на суху траву, не розпалювати багаття поблизу сухої рослинності, лісових насаджень, полів. Пильно слідкувати за тим, щоб діти не бавилися сірниками і запальничками. Не бути байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання сухої трави на початковій стадії легко — досить вилити на неї відро води чи прикидати землею.

Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від пожеж, а значить захистити себе й природу від втрат.

http://zk.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/9954.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply