Сальвадор став першою країною у світі, яка офіційно прийняла біткоїн в якості законного платіжного засобу після того, як Конгрес схвалив пропозицію президента Наїба Букеле прийняти криптовалюту як таку.
Набравши 62 з 84 можливих голосів, більшість законодавців проголосували за ініціативу по створенню закону, який офіційно буде приймати біткоїни, попри побоювання з приводу потенційного впливу на програму Сальвадора з Міжнародним валютним фондом. Ціна біткоїнів в Індії 9 червня становила 24,5 лакхів. Букеле рекламував використання біткоїнів за їх потенціал, щоб допомогти сальвадорцям, що живуть за кордоном, відправляти грошові перекази додому, при цьому заявивши, що долар США також залишиться законним платіжним засобом. «Мета цього закону полягає в тому, щоб регулювати біткоїни як законний платіжний засіб, не обмежувати будь-які транзакції з ним, які потрібні державним, фізичним або юридичним особам», – йдеться в заяві.
«Це принесе нашій країні фінансову доступність, інвестиції, туризм, інновації та економічний розвиток», – сказав Букеле у Твіттері незадовго до голосування в Конгресі, який контролюється його партією і союзниками. Він додав, що використання біткоїнів (воно, до речі, буде необов’язковим), не принесе ризиків користувачам. Його використання в якості законного платіжного засобу набере чинності через 90 днів. «Уряд гарантуватиме конвертованість з точною вартістю в доларах на момент кожної транзакції», – сказав Букеле.
Тепер ціни можуть встановлюватися в біткоїнах, податкові внески можуть сплачуватись в цифровий валюті, а обміни в біткоїни не оподатковуватимуть на приріст капіталу. Відповідно до закону, обмінний курс до долара «буде вільно встановлюватися ринком». Також держава має намір «просувати необхідне навчання та механізми, щоб населення могло отримати доступ до транзакцій з біткоїнами».
Доларизована економіка Сальвадора значною мірою залежить від грошей, які повернуться робочими з-за кордону. Дані Світового банку показали, що грошові перекази в країну склали майже $6 млрд, або приблизно п’яту частину ВВП у 2019 році, що є одним з найвищих показників у світі.
Експерти заявили, що перехід на біткоїн може ускладнити переговори з МВФ, де Сальвадор домагається програми на суму понад $1 млрд.
Leave a Reply