RADIO7

#добреналаштоване

Розширене засідання колегії освітян Ужгорода

Розширене засідання колегії освітян Ужгорода

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв напередодні взяв участь у розширеному засіданні колегії міського управління освіти. У виступі перед керівниками навчальних закладів Богдан Євстафійович подякував педагогам за нелегку працю, успіхи дітей, які здобувають хороші результати, зокрема й на Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах наукових робіт Малої академії наук. Відзначив, що спільними зусиллями налагоджено забезпечення закладів якісним харчуванням, організовано провели зарахування першокласників на новий навчальний рік. Міський голова попросив надалі звертати особливу увагу на роз’яснення дітям, як діяти в надзвичайних ситуаціях, дбати про власну безпеку. На завершення побажав учителям добре відпочити за літні місяці, адже Нова українська школа вимагає від кожного докладання ще більше часу, креативу і зусиль.

На колегії розглянули три основні блоки питань:
– забезпечення, в умовах реформування освіти, наступності між дошкільним закладом та початковою школою;
– попередження проявів булінгу в закладах освіти;
– діяльність психологічної служби системи освіти щодо профілактики насильства.
Так, стосовно наступності освіти у дитсадку та перших класах школи, 5-13 червня цього року провели онлайн-опитування педагогів дошкільних закладів та НВК, які працювали у старших групах, вчителів 1-х класів та батьків. Електронні форми-опитувальники заповнили понад 290 респондентів: більше 50 педагогів дошкілля, понад 35 вчителів початкових класів, понад 200 батьків. На засіданні колегії проаналізували результати опитування, надали рекомендації, як забезпечувати цілісний розвиток дітей на різних рівнях освітнього процесу.

Анонімне анкетування проводили також серед учнів 8-11 класів щодо булінгу, на колегії представили його результати. Протягом навчального року, що минув, освітні заклади Ужгорода у числі 100 шкіл із 9 міст України брали участь у проекті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», мета якого – протидія булінгу та маніпуляціям дитячою свідомістю. Проект реалізується у партнерстві з IREX (Радою міжнародних досліджень та обмінів), МБФ «Академія української преси», Stop Fake за підтримки Державного департаменту США та Міністерства закордонних справ та справ співдружності націй Великої Британії. Також серед інших численних заходів відзначали організацію у школі №20 – ліцеї “Лідер” діяльності шкільної служби порозуміння, розробку та реалізацію учнівським врядуванням міста «КОРЗО» проекту з протидії булінгу тощо.

Начальник управління освіти Наталія Мухомедьянова підсумувала роботу закладів освіти, обговорила з керівниками нагальні питання навчальної та господарської діяльності.

Прес-служба Ужгородської міської ради

Makhanets Alex

    Leave a Reply