Росія вимагає виключити будь-які згадки про Крим із резолюції ОБСЄ

Російська делегація в ОБСЄ вимагає виключити питання анексованого Криму з декларації міністерської зустрічі, яка проходить 5-6 грудня у Братиславі.

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, у проєкті декларації хотіли зазначити, що ОБСЄ і надалі слід приділяти увагу анексованому Криму, однак делегація РФ наполягає на виключенні будь-яких згадок про Крим з підготовленого документа.

У зв’язку з цим Чубаров від імені Меджлісу кримськотатарського народу закликав міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ «не піддаватися на шантаж російської делегації».

Про блокування Росією резолюції також повідомив колишній політв’язень, режисер Олег Сенцов, який разом з іншим колишнім політв’язнем Романом Сущенком напередодні виступив перед делегатами ОБСЄ в Братиславі.

«З Ромою Сущенком після виступу в ОБСЄ. Ми говоримо про російську агресію, наших полонених, а вороги тим часом блокують включення в підсумкову резолюцію питання деокупацію Криму», — написав Сенцов.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/rosiya-vimagaye-viklyuchiti-bud-yaki-zgadki-pro-krim-iz-rezolyuciyi-obsye

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *