RADIO7

#добреналаштоване

Росія відмовилась проводити переговори про транзит газу у травні

Росія відмовилась проводити переговори про транзит газу у травні

Російська сторона відмовилася від проведення тристоронніх переговорів щодо укладання нового контракту про транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему у травні, після інавгурації президента Зеленського.

Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Раніше проведення наступного раунду тристоронніх переговорів про транзит газу за участю представників України, Росії та ЄС, очікували одразу після інавгурації, тобто у травні-червні 2019 року.

«Враховуючи, що російська сторона відмовилася проводити тристоронні переговори в травні, тобто вже після обрання нового президента України, на червень переговори теж не були узгоджені, то стає очевидним, що вони свідомо затягують цей процес. І тут спекуляції щодо впливу виборів президента чи парламенту є лише виправданнями», — повідомив Вітренко.

За його словами, російська сторона очікує на рішення щодо дозволу на будівництво обхідного газопроводу «Північний потік-2» у Данії. Від рішення уряду Данії залежить, чи запустить Газпром цей газопровід вчасно, тобто з 1 січня 2020 року. Запуск обхідного газопроводу дозволить Росії відмовитися від послуг української ГТС.

Водночас Вітренко не виключає, що Росія може у будь-якому разі обмежити постачання газу до ЄС після 1 січня 2020 року, що призведе до росту цін на газ у ЄС та Україні.

«РФ може свідомо піти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу у Європу до контрактних мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили РФ буде тиснути на Європу щоб перешкоди для «Північного потоку-2» були усунені», — додав Вітренко.

Він ще раз підкреслив, що Україні необхідно провести анбандлінг (розділення) Нафтогазу так, щоб не втратити можливості подати проти Газпрому ще один позов до Стокгольмського арбітражу та виграти там 11-14 мільярдів доларів.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/rosiya-vidmovilas-provoditi-peregovori-pro-tranzit-gazu-u-travni-naftogaz

Leave a Reply