RADIO7

#добреналаштоване

Робоча зустріч щодо отримання Ужгородом статусу «Європейське місто спорту-2020»

Робоча зустріч щодо отримання Ужгородом статусу «Європейське місто спорту-2020»

В Ужгородській міській раді сьогодні на чергову робочу зустріч щодо отримання обласним центром статусу «Європейське місто спорту-2020» приїхала міжнародна делегація у складі представника уряду міста Міхаловце, Почесного громадянина Ужгорода Габріеля Доріча та Уповноваженого комісара Єврокомісії Лукаша Ворела. З ними зустрівся міський голова Богдан Андріїв.

До розмови долучилися заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ольга Василиндра, начальник відділу міжнародних грантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич, директор ужгородської ДЮСШ Анатолій Коломоєць, засновник Федерації атлетизму в Закарпатті, громадський діяч Ігор Баран.

Міхаловце, яке подавало заявку на участь у конкурсі, у грудні 2018-го вже отримало статус «Європейське місто спорту-2019». Словацьким представникам порекомендували залучити одне з міст-побратимів, вони обрали Ужгород і підтримуватимуть його у заявці на такий статус у 2020 році. Остаточне рішення – за Асоціацією європейських міст спорту після подачі заявки та проходження кількох етапів конкурсу.

Під час зустрічі зазначалося, що Ужгород в останні роки приймає дуже багато спортивних заходів всеукраїнського та навіть міжнародного рівнів, має позитивний досвід в організації та проведенні масштабних змагань з великою кількістю учасників. Потребує покращення, звісно, інфраструктура, але зрушення у цьому напрямку також є. Зокрема, на завершальній стадії реконструкція легкоатлетичного ядра стадіону «Авангард», яку проводять відповідно до вимог Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) та сертифікатів ІААФ або Федерації легкої атлетики України. Стадіон відповідатиме стандартам як національних, так і міжнародних змагань та навчально-тренувальних зборів. Також у 2018 році у двох школах – №5 та №8 – збудували нові спортивні майданчики зі штучним покриттям, цьогоріч такі з’являться і в школах №12 та №15, а також у Класичній гімназії.

Осучаснюється і матеріально-технічна та тренувальна база, зокрема, в Ужгородській дитячо-юнацькій спортивній школі №1 минулого року за кошти міського бюджету на ці потреби спрямували 355 тис. грн., ще на понад 188 тис. грн. туди придбали спортивного інвентарю.

Учасники зустрічі обговорили робочий план відповідної комісії, підготовку документів, наступні етапи проходження конкурсу на отримання Ужгородом статусу «Європейське місто спорту-2020».

Члени делегації оглянули кілька спортивних об’єктів в Ужгороді: побували у спорткомплексі «Юність» та на стадіоні «Автомобіліст», у ЗОШ №12, де облаштовано майданчик для занять спортом, крім того, зараз там будується і новий майданчик зі штучним покриттям.

Leave a Reply